Saudo Arabijoje mirė mažiausiai 19 hadžo piligrimų

Sekmadienį Saudo Arabijoje per hadžo piligriminę kelionę, karalystėje smarkiai šoktelėjus oro temperatūrai, mirė mažiausiai 19 Jordanijos ir Irano piligrimų, sekmadienį pranešė jų šalių valdžios institucijos.

„Keturiolika Jordanijos piligrimų mirė, o dar 17 dingo be žinios“ atlikdami hadžo apeigas, teigiama Jordanijos užsienio reikalų ministerijos pranešime. Vėliau ministerija patvirtino, kad keturiolika mirė „patyrę saulės smūgį dėl ekstremalių karščių“.

Irano Raudonojo pusmėnulio vadovas Pirhosseinas Koolivandas atskirai pranešė, kad „per šių metų hadžą Mekoje ir Medinoje mirė penki Irano piligrimai“, tačiau nenurodė, kaip jie mirė.

Hadžas, vienas didžiausių pasaulyje religinių susibūrimų, yra vienas iš penkių islamo stulpų. Šią kelionę bent kartą gyvenime turi atlikti visi tai padaryti galintys musulmonai, jeigu yra pakankamai sveiki ir turi tam lėšų.

Per kasmetinę piligriminę kelionę, kurioje šiemet dalyvauja apie 1,8 mln. musulmonų, temperatūra gerokai viršijo 40 laipsnių pagal Celsijų (104 laipsnius pagal Farenheitą).

Daugelis ritualų atliekami lauke ir pėsčiomis, o tai kelia sunkumų, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.

Saudo Arabija nepateikė jokios informacijos apie mirusiuosius. Tačiau karalystė įgyvendino karščio poveikio mažinimo priemones. Dalinamas vanduo, dalijami patarimai piligrimams, kaip apsisaugoti nuo saulės.

Įvairių šalių skelbtais duomenimis, per praėjusių metų hadžą žuvo mažiausiai 240 žmonių, daugelis iš jų – iš Indonezijos, tačiau mirties priežastys taip pat nenurodytos.

Pernai užregistruota daugiau kaip 10 000 su karščiu susijusių ligų, 10 proc. iš jų – šilumos smūgis, šią savaitę naujienų agentūrai AFP sakė Saudo Arabijos pareigūnas.

Saudo Arabijos atliktame tyrime teigiama, kad regiono temperatūra kas dešimtmetį pakyla 0,4 laipsnių Celsijaus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder