Scholzas atskleidė detalių apie pokalbius telefonu su Putinu 3–4 minutes

(3)

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas atskleidė detalių apie savo pokalbius telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Pokalbiai trukdavo iki pusantros valandos, pasakojo politikas pirmadienio vakarą „Ständehaus-Treff“ renginyje Diuseldorfe. Pastarąjį kartą jiedu kalbėjosi praėjusį gruodį.

Anot O. Scholzo, kartais V. Putinas atsisakydavo vertimo, nes supranta vokiškai. Kartais jis ir pats kalbėdavo vokiškai.

Kancleris pasakojo, kad jo pokalbiai su V. Putinu visuomet būdavo neatsiejami nuo pokalbių su Vokietijos sąjungininkais. „Nėra taip, kad aš siunčiu SMS ir klausiu: pasikalbame?“ – teigė O. Scholzas. Jis pridūrė, kad, nepaisant skirtingų nuomonių, pokalbiai visad būdavo mandagūs. Jie vienas į kitą kreipdavosi „jūs“.

Jau ir prieš kelias savaites O. Scholzas užsiminė apie savo pokalbius su V. Putinu. „Per mūsų pokalbius telefonu išryškėdavo labai skirtingos mūsų pozicijos dėk karo Ukrainoje“, – sakė kancleris laikraščiui „Bild“.

„Aš labai aiškiai sakiau V. Putinui, kad vien tik Rusijai tenka atsakomybė dėl karo. Rusija be priežasties užpuolė kaimyninę šalį, kad užgrobtų dalį Ukrainos ar ją visą“, – pasakojo O. Scholzas. Tai iš esmės prieštarauja Europos taikos tvarkai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder