Šiaurės Korėja patvirtino birželio mėnesį paleisianti karinį šnipinėjimo palydovą

(1)

 Šiaurės Korėja antradienį pranešė, kad birželio mėnesį paleis šnipinėjimo palydovą, ir teigė, kad jis reikalingas „pavojingiems“ JAV ir jų sąjungininkių kariniams judesiams stebėti.

Kritikuodamas JAV ir Pietų Korėjos bendras karines pratybas, įskaitant šiuo metu vykstančias didelio masto kovinio šaudymo pratybas, aukštas Šiaurės Korėjos karinis pareigūnas patvirtino, kad kitą mėnesį bus paleistas „karinės žvalgybos palydovas Nr. 1“.

Šis pranešimas pasirodė kitą dieną po to, kai Japonija pareiškė, kad Šiaurės Korėja ją informavo, jog palydovas gali būti paleistas netrukus, o Tokijas įspėjo, kad tai greičiausiai pažeistų Jungtinių Tautų sankcijas.

Palydovų paleidimo technologija reikšmingai sutampa su balistinių raketų, kurias Pchenjanui aiškiai uždrausta naudoti pagal JT sankcijas, technologija.

Pchenjanas, kuris paprastai iš anksto neįspėja apie raketų paleidimą, yra žinomas tuo, kad informuoja tarptautines organizacijas apie tariamai taikių palydovų paleidimo planus.

Pirmadienį jis pranešė Japonijai, kad paleis palydovą tarp gegužės 31 ir  birželio 11 dienos.

„Net jei tai apibūdinama kaip palydovas, paleidimas naudojant balistinių raketų technologiją būtų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų pažeidimas“ ir keltų grėsmę žmonių saugumui, sakė Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida.

2012 ir 2016 metais Pchenjanas išbandė balistines raketas, bandymus vadinęs palydovų paleidimu. Abi jos praskriejo virš Japonijos pietinio Okinavos regiono.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder