Susipažinkite su būsimu Bideno tyrimų karaliumi

(1)

Nežinote Jameso Komerio vardo? Pasiruoškite jį išgirsti kur kas dažniau. Kentukio valstijos respublikonas, trečią kadenciją einantis Atstovų Rūmų priežiūros komiteto vadovo pareigas, kitais metais ketina vadovauti Atstovų Rūmų priežiūros komitetui, kurio dėmesio centre yra du svarbūs tyrimai: Hanterio Baideno verslo sandoriai ir "Covid" kilmė, - skelbia "Politico.com".

Turėdamas galingą plaktuką, Komeris bus viena svarbiausių figūrų, nukreipiančių partijos nusivylimą ir agresiją demokratų atžvilgiu po metų, kai jie buvo mažumoje.

Komeris savo kalboje, pasakytoje per šių metų kasmetinį dvipartinį politinį renginį Kentukyje, tik trumpai užsiminė apie pažadą imtis Bideno administracijos veiksmų.

Tačiau jis sulaukė nemažai aplodismentų iš valstiečių liaudininkų ir garsių demokratų šūksnių.

"Mano komitetas bus pagrindinė kliūtis tarp Baideno socialistų darbotvarkės ir JAV Konstitucijos", - savo grubiu Apalačų krašto šnekamuoju balsu triukšmingai miniai sakė Komeris.

Nesunku suprasti, kodėl "raudonskruosčiu" save vadinantis pirmininko pavaduotojas sužavėjo daugelį kalvos gyventojų.

Jis jau seniai žinomas kaip turintis polinkį kalbėti prislopintu balsu, beveik konspiratyviai, tik tam, kad iškrėstų gerai apgalvotą pokštą.

Tačiau, be šio asmeninio patrauklumo, Komeris pabrėžė, kad jo prioritetas - užtikrinti, kad priežiūros komisijos darbas išliktų "patikimas".

Tai sudėtingas kelias, turint omenyje, kad jo partijos tyrimų prioritetai vis dar priklauso nuo buvusio prezidento Donaldo Trumpo užgaidų, taip pat nuo vis uoliau besireiškiančios konservatorių bazės ir žiniasklaidos aparato.

Tačiau, pasak daugiau nei dviejų dešimčių apklaustų Atstovų Rūmų respublikonų, Komeris ypač gerai tinka šiai užduočiai.

Ir jei jam pavyks ją atlikti tinkamai, tai gali tapti atspirties tašku siekiant aukštesnių pareigų - Komeris neatmeta galimybės ateityje kandidatuoti į Senatą arba Kentukio gubernatoriaus postą, nors tai greičiausiai įvyks tik po likusių ketverių metų vadovavimo grupei.

"Nesiruošiu persekioti dešiniųjų tinklaraščių ir jų sąmokslo teorijų", - sakė Komeris valandos trukmės interviu. "Mes viską išnagrinėsime, bet nesiruošiame skelbti apie apklausą ar tyrimą, kol neturime įrodymų."

Ir nors Komeris sakė, kad Hanteris Baidenas tikriausiai gautų šaukimą į teismą, jei atsisakytų kvietimo atvykti į komitetą kitais metais, jis taip pat nenori pasirodyti skubantis išduoti šaukimus į teismą.

"Tai nėra šunų ir ponių šou. Tai ne komitetas, kuriame visi rėks ir piktinsis ir bandys liudytojus paversti kvailiais", - sakė jis, prieš tai palingavęs galvą dėl ankstesnių Atstovų Rūmų demokratų tyrimų, susijusių su D. Trumpo kampanija ir Rusijos kišimusi į rinkimus.

"Arba mes turėsime ką nors konkretaus, esminio dėl Hunterio Bideno arba aš nekalbėsiu apie jį."

Tokia vizija gali nesutapti su kai kuriais kitais, retoriškai kovingesniais komiteto nariais, todėl kitais metais jie gali sukonfliktuoti.

Atstovė Nancy Mace, nuosaikesnė komisijos narė, gerai atsiliepė apie J. Komerį ir apibūdino jo žaismingą prigimtį, pavartodama apibūdinimą: "Tylus, bet mirtinai pavojingas".

Net jo kolegė demokratė komiteto pirmininkė Carolyn Maloney gyrė jį kaip mandagų žmogų ir išreiškė viltį, kad jie vėl ras bendrą kalbą, jei dauguma pasikeis.

Ji atkreipė dėmesį į tai, kad šiais metais jie sugebėjo priimti svarbų pašto reformos pertvarkos įstatymą.

Nors tai nereiškia, kad jis kartais nenukrypsta į šališkas kalbas, kaip antai po pirmadienį FTB atliktos kratos D. Trumpo namuose "Newsmax" laidoje žvalgybos bendruomenę apibūdino kaip "gilią valstybę".

Grįžęs į Kentukio valstiją, Komeris buvo garsesnis ir atviresnis, nes grįžo į pažįstamas vietas ir šaukė "gera jus matyti" įvairiems rinkėjams, kurie dažnai gyrė jį už pasirodymus "Fox News".

Iki naujausių apygardos ribų pakeitimo Komeris užėmė vieną iš konservatyviausių vietų šalyje, kurioje Trampas laimėjo 72 taškais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder