Karas Ukrainoje

"The New York Times": raketų ataką prieš Konstantinovkos turgų surengė Ukraina?

(1)

Raketinį smūgį Konstantinovkos (Donecko sritis) centriniam turgui surengė Ukrainos ginkluotosios pajėgos, atskleidė "The New York Times" atliktas tyrimas.

Tragedija įvyko rugsėjo 6 d. Per smūgį žuvo 16 žmonių ir daugiau kaip 30 buvo sužeista.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė raketos pataikymo vaizdo įrašą ir pavadino šį smūgį sąmoningu Rusijos teroristiniu išpuoliu.

Pasak NYT, iškart po to Ukrainos valdžia "bandė užkirsti kelią" leidinio žurnalistams patekti į nukentėjusią teritoriją ar prieiti prie raketos nuolaužų.

Vis dėlto žurnalistams pavyko patekti į įvykio vietą, apžiūrėti nuolaužas, pėdsakus ant žemės ir pasikalbėti su liudininkais.

Jie taip pat peržiūrėjo lauko stebėjimo kameros filmuotą medžiagą, iš kurios matyti, kad raketa į Konstantinovką atskrido iš Kijevo kontroliuojamos teritorijos pusės.

Be to, NYT turi įrodymų, kad likus kelioms minutėms iki smūgio į Konstantinovką Ukrainos kariškiai paleido dvi raketas žemė-oras į Rusijos pozicijas Družkovkos mieste, esančiame už 17 km į šiaurės vakarus nuo Konstantinovkos.

Dėl to žurnalistai padarė išvadą, kad smūgis turguje įvyko dėl klaidos paleidžiant raketą 9M38 iš Ukrainos priešlėktuvinės gynybos sistemos komplekso "Buk".

Šiai išvadai pritarė du nepriklausomi kariniai ekspertai.

NYT neturi tikslių duomenų, kodėl raketa nukrypo nuo kurso. Viena iš galimų priežasčių galėtų būti elektronikos gedimas.

Taip pat yra tikimybė, kad paleidimo metu buvo pažeistas raketos aptakas.

Ukrainos valdžios institucijos teigė, kad į miestą pataikė Rusijos raketa S-300.

Tačiau, kaip rašo NYT, tokia raketa turi visiškai kitokią kovinę galvutę.

Konfliktų žvalgybos grupės įkūrėjas Ruslanas Levievas pirmasis pareiškė, kad į Kostantynivką pataikė ukrainiečių raketa.

Tokią išvadą jis padarė išanalizavęs V. Zelenskio paskelbtą smūgio vaizdo įrašą.

Levievas pažymėjo, kad raketa galėjo atskristi iš šiaurės vakarų, kur yra Ukrainos kariuomenės pozicijos, ir kad ją galėjo paleisti Ukrainos lėktuvas.

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Michailas Podoliakas anksčiau sakė, kad Kijevas neatliks atskiro Konstantinovkos incidento tyrimo.

"Kam reikalingas tyrimas, mums viskas aišku.

Pas mus įskrido daugiau kaip šeši tūkstančiai raketų - ir mes kiekvieną nuolaužą turėtume patvirtinti, nes kažkas išėjo ir pasakė:

"Žinote, tai Ukraina puola pati save"?" - sakė Podoliakas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder