Tyrimų komitetas

Tyrimų komiteto pulkininkas pavogė šimtus milijonų rublių ir pabėgo

Tyrimų komitetas tiria baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Rusijos Federacijos valstybinio Tyrimų komiteto organizuotos nusikalstamos veiklos ir praeities nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko pavaduotojas Aleksandras Izbenko kaltinamas šešiolika įrodymų pasisavinimo epizodų iš keturių jo tirtų baudžiamųjų bylų, įskaitant 2011 m. lėktuvo Tu-134, skridusio iš Maskvos į Petrozavodską, katastrofos bylą, praneša "Kommersant".

Pulkininkas įtariamas pasisavinimu itin stambiu mastu (Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 160 straipsnio 4 dalis), tyrimas jo atžvilgiu pradėtas praėjusių metų spalį.

Prieš tai Izbenko ketino išeiti į pensiją pagal stažą, o tokiais atvejais atliekama turto inventorizacija, o tai reiškia, kad vėliau baudžiamosios bylos ir su jomis susiję įrodymai perduodami kitiems tyrėjams.

Tačiau 2023 m. rugsėjo pabaigoje Aleksandras Izbenko, nelaukdamas inventorizacijos pabaigos, pateikė pranešimą apie atleidimą iš MKT savo noru ir dingo. 

Suma, kurią teisingumo pulkininkas pavogė iš specialiosios IC saugyklos, vertinama šimtais milijonų rublių.

Už šias lėšas jis pirko automobilius ir nekilnojamąjį turtą, kurį įregistravo savo sugyventinei, uošviui ir kitiems giminaičiams.

Visas šis turtas, taip pat jo sugyventinės sąskaitos ir prabangos daiktai, paimti per kratas, dabar yra areštuoti.

Izbenko veiksmų aukomis šiuo metu pripažįstama pusantros dešimties fizinių ir juridinių asmenų, kuriems priklausė buvusio tyrėjo pavogtos vertybės ir pinigai.

Buvęs tyrėjas buvo sulaikytas praėjusių metų spalio pabaigoje netoli Donecko, kur, išjungęs mobilųjį telefoną, pasislėpė savo sugyventinės tėvų namuose.

Izbenko turi valstybinį apdovanojimą: 2011 m. vasarą prezidento dekretu jis buvo apdovanotas ordino "Už nuopelnus Tėvynei" II laipsnio medaliu "už nuopelnus stiprinant teisinę valstybę".

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder