Ukraina teigia smogusi gavybos platformai, nes ja naudojosi Rusijos kariai (1)

Ukraina pripažino, kad smogė dujų gavybos platformai Juodojoje jūroje, ir antradienį pareiškė, kad Rusijos kariai ją naudoja kaip karinį objektą.

Pirmadienį įvykdyta ataka buvo pirmas toks smūgis jūros energetikos infrastruktūrai Kryme nuo vasario 24 dienos, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. Jis buvo nukreiptas į platformą su keturiais bokštais, esančią maždaug 70 km nuo Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio, kuri, pasak Ukrainos, buvo naudojama kaip karinis įrenginys.

„Tuose bokštuose Rusija buvo įrengusi nedideles įgulas ir laikė oro gynybos, radiolokacinę bei žvalgybos įrangą“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje sakė Odesos regiono karinės administracijos atstovas Sergejus Bratčiukas.

„Jie buvo paversti įtvirtinimais, kurie padėjo rusams visiškai kontroliuoti šiaurės vakarinę Juodosios jūros dalį“, – jo žodžius citavo naujienų agentūra „Interfax Ukraine“.

Rusijos aneksuoto Krymo vadovas Sergejus Aksionovas pirmadienį apkaltino Ukrainą apšaudžius Juodosios jūros dujų gavybos platformą prie pusiasalio krantų. Per apšaudymą, pasak jo, trys žmonės buvo sužeisti, o dar septyni dingo be žinios.

Rusijos senatorė Krymui Olga Kovitidi vėliau pareiškė, kad taip pat buvo smogta dviem kitoms platformoms.

Mažiausiai vieną smūgį patvirtino ir S. Bratčiukas, kuris sakė, kad tokios platformos yra „teisėti Ukrainos kariniai taikiniai“.

„Tai nedidelis garnizonas. Tai ne tik platforma dujoms išgauti“, – sakė jis „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše.

S. Bratčiukas taip pat sakė, kad Ukrainos pajėgos „sudavė didelį smūgį Rusijos įgulai“ Gyvačių saloje – simbolinėje Juodosios jūros teritorijoje, kurią Maskva užėmė invazijos pradžioje.

Tačiau jis pripažino, kad Rusijos Juodosios jūros laivynas vis dar dominuoja šioje teritorijoje.

„Jie yra už 80-100 km nuo kranto, o priešo taktika – raketos, raketos ir dar daugiau raketų“, – sakė jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder