Ukrainos įstatymų leidėjai siūlo įmonėms mokėti mokestį, kad darbuotojai būtų atleisti nuo tarnybos kariuomenėje

Trečiadienį Ukrainos įstatymų leidėjai paskelbė įstatymo projektą, leidžiantį atleisti įmonių darbuotojus nuo karinės tarnybos, jei už kiekvieną tokį darbuotoją per mėnesį bus sumokama po 500 JAV dolerių.

Šimtai tūkstančių šaukiamojo amžiaus vyrų išvyko iš Ukrainos arba liko užsienyje, kai 2022 m. prasidėjo karas, iš dalies dėl to beveik trims ketvirtadaliams įmonių trūksta darbuotojų, rodo balandį paskelbta apklausa.

„Šiais laikais bet koks verslas labai priklausomas nuo nuspėjamumo, daugelis gamintojų pirmiausia nerimauja, ar sugebės išlaikyti darbuotojus“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė valdančiosios partijos parlamentaras Dmytro Natalucha. Pagal įstatymo projektą „kiekvienas verslo subjektas, kuris mokės padidintą 20 tūkst. grivinų (500 JAV dolerių) karinį mokestį per mėnesį už vieną darbuotoją“, turės galimybę „užsirezervuoti“ tą darbuotoją“, – sakė D. Natalucha. „Padidintą mokestį mokės ne darbuotojas, o pats verslas“, – sakė parlamentaras ir pridūrė, kad verslas pats nuspręs, „koks darbuotojas yra pats svarbiausias“.

Įstatymo projektas atsirado po dialogo tiek su vyriausybės pareigūnais, tiek su verslininkais ir padės Kijevui garantuoti „nuolatinę ir nuspėjamą“ įmonių veiklą, sakė D. Natalucha. Diskusijos apie mobilizaciją yra itin opios Ukrainoje, fronte stokojančioje karių ir negalinčioje suteikti pertraukos ilgai tarnaujantiems šauktiniams.

Valdžia ėmėsi įgyvendinti virtinę priemonių, kad sustiprintų kariuomenę, leido kai kuriems kaliniams eiti į karą, sumažino šaukimo amžių iki 25 metų ir sugriežtino bausmes vengiantiesiems tarnybos. Praėjusią savaitę pareigūnai pranešė, kad šaukiamojo amžiaus ukrainiečiai, nuolat gyvenantys kitose šalyse, daugeliu atvejų nebegalės išvykti iš šalies, jei apsilankys Ukrainoje.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder