Ukrainos saugumo tarnyba areštavo 2 maisto produktų tiekėjus kariuomenei: nuostoliai viršija šimtą milijonų (4)

Ukrainos saugumo tarnyba atskleidė sandorius ir sulaikė 2 komercinių įmonių vadovus, kurie tiekė didmeninius maisto produktus karinėms vietovėms, o nuostolių suma siekia daugiau nei 119,5 mln. grivinų.

Tyrimo duomenimis, įtariamieji, gavę lėšų, kurias Ukrainos gynybos ministerija skyrė apmokėti už prekių ir paslaugų tiekimą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms aprūpinti maistu, jas pasisavino ir nukreipė į šešėlinę apyvartą, kurios nekontroliuoja valstybė.

Be to, siekdami dirbtinai padidinti prekių kainas, verslininkai pirko maisto produktus iš "fiktyvių bendrovių". Dėl tokių verslininkų veiksmų valstybė patyrė apie 120 mln. grivinų nuostolių.

Šiuo metu tiriamas Gynybos ministerijos pareigūnų dalyvavimas maisto tiekimo sandoriuose.

Sausio 21 buvo pranešta, kad Gynybos ministerija kariams skirtus produktus perka du ar tris kartus brangiau nei Kijevo parduotuvėse.

Gruodžio mėn. sutartį su bendrove "Active" ministerijos vardu pasirašė Bohdanas Chmelnyckis, kuris dalyvavo byloje dėl 580 000 dolerių pasisavinimo perkant karinę įrangą.    

Gynybos ministerija informaciją apie pabrangusį maistą pavadino melu ir manipuliacija ir pažadėjo kreiptis į Saugumo tarnybą, o gynybos ministras Oleksijus Reznikovas kaltinimus Gynybos ministerijai atmetė.    

Gynybos ministro pavaduotojas Viačeslavas Šapovalovas atsistatydino ir buvo atleistas sausio 24 d., kilus skandalui dėl brangaus maisto kariuomenei pirkimo.

Sausio 25 d. pranešta, kad Bohdanas Chmelnyckis taip pat atleistas iš Gynybos ministerijos pirkimų departamento direktoriaus pareigų.  

Ministras Pirmininkas Denisas Šmygalas nurodė atnaujinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų viešųjų pirkimų sistemą, kuri apims maisto produktų ir prekių kainų skelbimą.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: Ukrainos saugumo tarnyba

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder