Putinas pagaliau pripažino sankcijų poveikį

Vladimiras Putinas pagaliau pripažino sankcijų poveikį

(1)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad tarptautinės sankcijos, įvestos po Rusijos invazijos į Ukrainą, gali turėti „neigiamų“ pasekmių, nors daug mėnesių tvirtino, kad Maskva prisitaiko prie naujos ekonominės realybės.

„Sankcijos, įvestos Rusijos ekonomikai, vidutinės trukmės laikotarpiu tikrai gali turėti neigiamų pasekmių jai“, – sakė V. Putinas per televiziją transliuotame susitikime su vyriausybe.

Vakarų sostinės įvedė beprecedentes sankcijas Maskvai po to, kai V. Putinas daugiau nei prieš metus užpuolė Ukrainą.

V. Putinas ne kartą sakė, kad Rusija atlaiko ekonominių sankcijų, ypač nukreiptų prieš jos naftos ir dujų eksportą, bangą.

Trečiadienį Rusijos vadovas sakė, kad nedarbas šalyje „išlieka rekordiškai žemas“, o infliacija iki kovo pabaigos turėtų „nukristi žemiau keturių procentų“ po to, kai praėjusių metų pavasarį smarkiai išaugo.

Tačiau jis pridūrė, kad „grįžimas į augimo trajektoriją neturėtų leisti mums atsipalaiduoti“. „Turime palaikyti ir stiprinti teigiamas tendencijas mūsų ekonomikoje, didinti jos efektyvumą, užtikrinti technologinį, personalo ir finansinį suverenumą“, – sakė jis.

V. Putinas paragino vyriausybę „veikti greitai, be nereikalingo biurokratizmo ir delsimo“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder