Volodymyras Zelenskis susitiko su britų karaliumi Karoliu III (2)

Trečiadienį per vizitą Londone Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Bakingamo rūmuose susitiko su Didžiosios Britanijos karaliumi Karoliu III.

Anksčiau jis paragino politikus teikti daugiau karinės paramos jo karo krečiamai šaliai.

Didžiosios Britanijos televizijos rodė vaizdus, kaip prezidentas, pasakęs kalbą parlamente, netrukus įėjo į rūmus ir maždaug po 40 minučių išėjo.

Karalius Karolis III su Ukrainos prezidentu susitiko pirmą kartą. V. Zelenskis apibūdino audienciją Bakingamo rūmuose kaip „tikrai ypatingą“.

Trečiadienio popietę V. Zelenskis buvo sutiktas karališkojoje rezidencijoje vilkėdamas jo prekės ženklu tapusius chaki spalvos kariško stiliaus drabužius. Nuo Rusijos invazijos pradžios jis lankosi Jungtinėje Karalystėje pirmą kartą ir parlamente sakė, kad pasinaudos proga padėkoti Karoliui už Ukrainai pareikštą paramą dar tada, kai jis buvo Velso princas.

V. Zelenskis sakė, kad susitikimas su karaliumi buvo „tikrai ypatinga akimirka“. Turėdamas galvoje ankstesnę Karolio karinę tarnybą Karališkosiose oro pajėgose, V. Zelenskis sakė: „Karalius yra oro pajėgų pilotas, o šiandien Ukrainoje kiekvienas oro pajėgų pilotas yra karalius“.

2022-ųjų gegužę Karolis, tuomet dar Velso princas, keliavo į Rumuniją susitikti su pabėgėliais, dėl karo palikusiais savo tėvynę, ir kalbėjo apie „košmarišką situaciją“ Ukrainoje. Per vertėją princas sakė ukrainiečių šeimoms: „Užjaučiame Ukrainą, košmariška situacija. Meldžiamės už jus“.

Praėjusių metų kovą Karolis pareiškė, kad užpuolus Ukrainą „amoraliausiu būdu“ puolamos demokratijos vertybės. Velso princas atvirai pasisakė ir apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną bei jo įvykdytą Ukrainos Krymo pusiasalio aneksiją. Jis sukėlė diplomatinę audrą, kai per vizitą Kanadoje 2014 m. palygino V. Putiną su Adolfu Hitleriu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder