Volodymyras Zelenskis

Volodymyras Zelenskis: Ukraina neįtrauks į karą jokios NATO šalies

(22)

Ukraina neketina įtraukti į Rusijos pradėtą karą jokios NATO valstybės narės, todėl, kol šis karas tęsis, ji netaps Aljanso nare, pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis per bendrą su Estijos prezidentu Alaru Karisu spaudos konferenciją Kyjive, pranešė „Ukrinform“.

„Esame adekvatūs žmonės, suprantame, kad nei vienos NATO šalies neįtrauksime į karą. Todėl suprantame, kad kol vyksta šis karas, nebūsime NATO narė. Ne todėl, kad nenorime, o dėl to, kad tai neįmanoma“, – sakė V. Zelenskis.

Drauge jis pabrėžė, kad Ukraina neieško alternatyvų narystei NATO ir jai reikia saugumo garantijų karui dar nepasibaigus.

V. Zelenskio teigimu, saugumo garantijos Ukrainai apima sankcijas, finansines garantijas, ginklus, šiandien tai yra ne dokumentuose, o tikrovėje. „Jei norime jų dokumentuose, tai turėtų būti aiškiai nurodyta arba pridedama kas nors konkretaus, kad šios saugumo garantijos galiotų tol, kol Ukraina gaus svarbiausią saugumo garantiją – narystę NATO“, – paaiškino prezidentas.

Anksčiau V. Zelenskis sakė, kad per NATO viršūnių susitikimą Vilniuje Ukraina laukia politinio pakvietimo prisijungti prie Aljanso. Jis pabrėžė, kad Ukraina nori gauti veiksmingas saugumo garantijas dar prieš įstodama į NATO.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder