Žiniasklaida: JAV generolas įsakė pavaldiniams ruoštis karui su Kinija 2025 metais (1)

Oro pajėgų vadavietės vadovas generolas Mike'as Minihanas savo pavaldiniams išsiuntė atmintinę, kurioje perspėjo, kad po dvejų metų JAV kariaus su Kinija. Atmintinės turinį paskelbė "NBC News", rašo "European Pravda".

"Tikiuosi, kad klystu. Mano nuojauta man sako, kad 2025 m. mes kariausime", - pažymi Minihanas.

Oro pajėgų vadavietė turi beveik 50 000 karių ir beveik 500 orlaivių ir yra atsakinga už transportavimą ir degalų papildymą.

Minihanas pastaboje pažymėjo, kad 2024 m. vyks Taivano ir JAV prezidento rinkimai, todėl JAV bus "išsiblaškiusios", o Kinijos prezidentas Xi Jinpingas turės galimybę pulti Taivaną. 

Jis išdėstė savo mokymo tikslus, įskaitant "sustiprintų, parengtų, integruotų ir manevringų jungtinių manevrinių pajėgų, pasirengusių kovoti ir laimėti pirmojoje salų grandinėje", sukūrimą. 

Pažymoje, skirtoje visiems Oro pajėgų judrumo vadavietės oro sparnų vadams ir kitiems oro pajėgų operatyviniams vadams, nurodoma iki vasario 28 d. pateikti Minihanui ataskaitą apie visas svarbiausias pastangas pasirengti mūšiui su Kinija. 

Minichanas taip pat įsakė ginklų naudojimo įgūdžius turintiems lakūnams treniruotis ir šaudyti "iš apkabos į 7 metrų taikinį, puikiai žinant, kad nepagrįstas mirtinumas yra svarbiausia".

"Taikykite į galvą", - rašė jis.

Minihano rašte kariai raginami ruoštis karui ir kitais būdais.

Visi jam pavaldūs darbuotojai turėtų "pagalvoti apie savo asmeninius reikalus" ir imtis agresyvesnio požiūrio į mokymą.

J. Bidenas ne kartą pakartojo, kad JAV yra pasirengusios panaudoti karinę jėgą Taivanui apginti.

2022 m. rugsėjį JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad Jungtinių Valstijų kariuomenė gintų Taivaną Kinijos invazijos atveju.

Jungtinės Valstijos yra pagrindinė tarptautinė ginklų tiekėja Taivanui.

Organizatorių nuotr.

Ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder