Drausdami renginius atrodom kaip baltos varnos? (1)

Dėl vis prastėjančios epidemiologinės situacijos ir augančio sergančiųjų skaičiaus Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras uždraudė organizuoti renginius uždarose erdvėse Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetinėms įstaigoms ir rekomenduoja to nedaryti privatiems renginių organizatoriams. Klaipėdos mieste tokių drastiškų priemonių nebus, apeliuojama į renginių organizatorių sąmoningumą.

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos,Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovės Rasos Petrauskienės, Klaipėdos rajone šiuo metu yra 36 proc. teigiamų COVID-19 rezultatų, pasiskiepiję tik 58 proc. rajono gyventojų, kai Lietuvos vidurkis yra 69 proc. Skaičiai bado akis, liga plinta labai sparčiai, todėl negalima nieko nedaryti.

Sveikata - brangiausia

„Siekdami pažaboti šią pavojingą situaciją, nusprendėme, kad visos Savivaldybės biudžetinės įstaigos neorganizuos renginių uždarose erdvėse, kol epidemiologinė situacija nepagerės“, - „Vakarų ekspresui“ sakė R. Petrauskienė.

Anot pašnekovės, artimiausiu metu rajone ir nebuvo suplanuota didelių renginių ar festivalių, tad ir nuostolių didelių nebus. „Negalime skaičiuoti pinigais žmonių sveikatos. Todėl rekomenduojame ir komercinių renginių organizatoriams šiuo metu atsisakyti renginių“, - pažymėjo R. Petrauskienė.

Klaipėdos miesto ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, kad įstatymas šiuo metu savivaldybėms nesuteikia kompetencijos drausti ar riboti renginius.

"Tokius ribojimus šiuo metu gali įvesti tik LR Vyriausybė arba Operacijų centro vadovas. Manau, kad ir efektas būtų, jeigu tokios rekomendacijos ar draudimai įsigaliotų visoje valstybėje, nes jeigu pas mus bus negalima - tai žmonės važiuos kitur, kur galima.

Mažeikiai, Klaipėdos rajonas su savo rekomendacijomis ir draudimais organizuoti renginius, kuriuose renkasi kelios dešimtys žmonių, ar Klaipėda su keliais šimtais ar tūkstančiais žiūrovų renginiuose esame truputį baltos varnos, palyginti su „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ krepšinio varžybomis arba Kauno - kultūros sostinės atidarymo renginiais, kuriuose dalyvavo keli šimtai tūkstančių žmonių", - komentavo G. Neniškis.

Tikisi sąmoniningumo

Pasak direktoriaus, šiuo metu uostamiestyje galima nebent atsisakyti ar perkelti pačios Klaipėdos miesto savivaldybės įstaigų organizuojamus renginius. „Tačiau pasakę A, turėtume pasakyti ir B. Jeigu uždraustume renginius, turėtume kompensuoti renginių organizatoriams negautas pajamas ir sugriautus lūkesčius“, - finansinį aspektą palietė G. Neniškis.

Todėl, anot pašnekovo, Klaipėdos miesto savivaldybė praeitą savaitę kreipėsi į visų įstaigų vadovus su prašymu objektyviai įvertinti situaciją ir atidėti ar organizuoti nuotoliniu būdu tuos renginius, dėl kurių nebūtų finansinės žalos. „Pavyzdžiui, skaitovų konkursai, įvairūs rinkimai, vyresnio amžiaus žmonių susitikimai galėtų vykti vėliau. Taip pat prašėme įstaigų vadovų pasikalbėti su renginių organizatoriais, kurie tik nuomojasi mūsų sales, gal ir jie atidėtų renginius vėlesniam laikotarpiui“, - sakė G. Neniškis.

Sidebar placeholder