„Ryškiai baltas ošas“ provokuoja menininkus ošti

Šį savaitgalį Klaipėdoje bus daug gerų renginių. Vienas iš jų - labai savotiškas ir keistas festivalis, pavadintas „Ryškiai baltas ošas“ („Bold white fest“). Jis vyks gruodžio 10 d. nuo 16 val. (ryškiai iki ir po vidurnakčio) Malūno lofte (Gluosnių skg. 2A).

Festivalio aprangos kodas: „Ryškiai“.

Ryškiai jame gros Jonas Baltokas ir JieDu, Živilė Mackevičiūtė ir Emilija Statinaitė, Ričardas Mikalajūnas, Aldona Stankutė, Alvydas Stalaučinskis, Milginta Palubinskaitė, Rolandas Kulikauskas, Justina ir Vytautas Kairiai, Justinas Žilinskas...

Ryškias parodas surengs Jurgita Jurkšaite, Кsenija Burika, o ryškų standupą - Martynas Bertašius.

Norintieji ryškiai paskaityti eiles kviečiami registruotis [email protected]

Dar vyks ryškiausios dainos konkursas, ryškus aukcionas.

Žodžiu, festivalis bus ryškiai be jokių rėmų, o jo dalyviai ryškiai gerai praleis laiką, ryškiai nemokamai.

Festivalį organizuoja VšĮ „Baltas sodas“, kuriam vadovauja Jonas Baltokas.

Jonai, kaip, kada ir kodėl atsirado „Ošas“?

Festivalis „Ošas“ atsirado, regis, 2017 ar 2018 m. Tuo metu mes Raseiniuose organizavome dpoezijos šaltinį vasarą. O žiemą neturėjome jokio renginio. Man paskambino iš „Iqos“ centro, kuris atsidarė renginių erdvę, ir pasiūlė ką nors suorganizuoti.

Pagalvojau, kad pasiūlymu reikia pasinaudoti. Gana operatyviai, gal per mėnesį-pusantro, suorganizavau muzikantus, menininkus ir surengėme pirmą fesivalį. Po to kiekvienais metais mes darydavome „Ošą“ vis kitoje vietoje. Du kartus Žvejų gatvėje, po to Apeirono teatre, pernai Giruliuose, bibliotekoje, o šiais metais - Malūno lofte.

Kadangi dpoezijos renginio jau neorganizuojame, pasilikome tik su „Ošo“ festivaliu.

Vasarą būna „Žalias ošas“, o žiemą „Baltas ošas“. Anksčiau būdavo tik „Baltas ošas“. Šiais metais pirmą kartą surengėme savarankišką vasaros festivalį.

Ar yra kas bendro tarp „Ošo“ ir dvasinio lyderio Ošo?

Visiškai nieko. Dar skaičiau, kad yra ir miestas tokiu pavadinimu. Su juo taip pat nieko bendro neturime.

Mūsų festivalio pavadinimas kildinamas iš gražaus lietuviško veiksmažodžio „ošti“. Klaipėdoje ošia jūra, medžiai ošia ir menininkai ošia susirinkę.

Vasarą festivalyje dalyvavo menininkai iš Latvijos, Ukrainos. Tad reikėjo išversti pavadinimą į anglų kalbą.

Manau, kad pats geriausias pavadinimo patikrinimas - išversti jį į anglų kalbą, o paskui atgal iš anglų į lietuvių.

Žodis „ošti“ angliškai skamba baisiai. Artimiausias jam skambus pavadinimas yra džiazo terminas „jam fest“. Na, kai visi susirenka, pasileidžia plaukus ir vakaro metu improvizuoja. Taigi „Ošas“ yra improvizacijų ir kūrybos festivalis. Čia dabar sugalvojau.

Džiazuoti ir improvizuoti su menininkais - pavojingas reikalas renginio organizatoriams. Kaip suvaldote tokią riziką?

Deja, čia situacija yra panaši kaip su lietuvių apranga. Kai didesnę metų dalį gyveni cepelinų spalvos kraštovaizdyje - nereikia persistengti, kad jame būtum ryškus. Esam pripratę prie pilkų, juodų, baltų tonų, prigesintų spalvų.

Tas pats yra ir su kūryba.

Mūsų menininkai turi daug kompleksų, jie bijo atrodyti iššaukiančiai, bijo šokiruoti. Yra vienas kitas, kuris to nevengia, tačiau daugumą reikia skatinti, o ne gesinti. Todėl ir šio festivalio koncepcija yra tokia, kad paskatintume menininkus kurti ir pristatyti savo kūrybą truputį ryškiau nei įprastai. Renginio stuburas yra bardų koncertas. O bardai yra santūrūs žmonės, nes atlieka sielos muziką. Retas lietuvis turi tokį temperamentą, kad kurdamas sielos muziką, sukurtų kažką iššaukiančio.

Festivalio kodas - ryškiai balta. Balta spalva sudaryta iš visų spektro spalvų ir praktiškai yra bespalvė. Kas jums yra ryškiai balta?

„Baltas ošas“ yra todėl, kad jis yra žieminis ošas, bet šis yra ryškiai baltas.

Ryšku ir balta man yra tarsi dvi paralelinės linijos, einančios lygiagrečiai. Kitaip sakant, tai yra ryškių asmenybių ošas.

Aprangos kodas nėra apsirengti kuo balčiau. Aprangos kodas yra ryški asmenybė.

Galbūt vienas ateis su kojūkais, kitas - su vaivorykštine skrybėle, trečias - gal su šortais žiemą. Asmenybės ryškumui atskleisti nebūtinos spalvos.

Tai bus baltas ošas su ryškiomis asmenybėmis. Taip tiksliausia koduojasi festivalio pavadinimas.

Festivalyje dalyvauja daug puikių atlikėjų ir programa įdomi, tik viena bėda, kad renginys sutampa su miesto kalėdinės eglės įžiebimu.

Eglutės įžiebimas yra puiki šventė, kurią linkiu visiems pažiūrėti, o paskui pasivaikščioti po mūsų nedidelį senamiestį, užklysti į Gluosnių skersgatvį ir įsijungti į menininkų ošą.

Planuojame, kad koncertas vyks iki 22-23 val., o po jo bus vintažinė diskoteka. Tad linksma bus iki vidurnakčio, o gal ir dar ilgiau.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder