Baltijos šalių čempionate - per tuzinas klaipėdiečių medalių

Latvijos sostinėje Rygoje dvi dienas vyko Baltijos šalių plaukimo čempionatas. 50 m ilgio Kipsalos plaukimo baseine lietuviai konkuravo su varžybų šeimininkais latviais ir estais. Rinktinei atstovavę 7 Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikai iškovojo medalius.

Susumavus abiejų čempionato dienų rezultatus, jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse nugalėjo lietuviai, o pagrindinėje varžybų įskaitoje mūsiškiai nusileido tik gausiausią delegaciją atsiuntusiai Estijai.

Iš „Gintaro“ sporto centro atstovų daugiausiai - net 4 medalius - asmeninėse rungtyse iškovojo Daniilas Pancerevas.

Šis Natalijos Gurkovos ir Artiomo Zaicevo auklėtinis tarp suaugusiųjų neturėjo lygių 100 m laisvo stiliaus (49,68 sek., 839 taškai) ir 200 m kompleksinio plaukimo rungtyse (2 min. 2,83 sek., 799 tšk.), o 50 m (23,11 sek., 740 tšk.) ir 200 m laisvo stiliaus (1 min. 48,93 sek., 821 tšk.) iškovojo antrąsias vietas.

Be to, jis su Lietuvos rinktinės nariais pasipuošė sidabro medaliais 4 po 100 m kompleksinio plaukimo stiliaus estafetės varžybose.

Edvinas Česnakas (trenerė Jandra Bogužienė) iškovojo antrąją vietą plaukdamas 50 m nugara (26,27 sek., 735 tšk.) ir estafetės 4 po 100 m laisvo stiliaus varžybose.

Daniil Žučkov (tr. N. Gurkova, A. Zaicev) pelnė bronzą 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje (4 min. 48,02 sek., 606 tšk.).

Tarp jaunimo grupės dalyvių Evaldas Babakinas (tr. Vilius Srėbalius) iškovojo du medalius: sidabrą - 100 m nugara (58,02 sek., 703 tšk.) ir bronzą - 200 m nugara (2 min. 11,52 sek., 616 tšk.).

Daniil Žučkov (tr. N. Gurkova, A. Zaicev) pelnė aukso medalius kompleksinio ir laisvo plaukimo stiliaus estafečių rungtyse bei sidabrą asmeninėse 400 m kompleksinio plaukimo stiliaus (4 min. 46,79 sek., 614 tšk.) varžybose.

Tarp jaunių grupės dalyvių klaipėdiečiai iškovojo 7 medalius: Mantas Kaušpėdas (tr. J. Bogužienė) neturėjo lygių plaukdamas 100 m nugara (59,10 sek., 665 tšk.), o 200 m tuo pačiu plaukimo stiliumi įveikė trečias (2 min. 17 sek., 545 tšk.).

Be to, jis pasidabino aukso medaliu su Lietuvos rinktine 4 po 100 kompleksinio plaukimo stiliaus estafetės rungtyje.

Giedrius Cirtautas (tr. Diana Sadauskienė) 400 m laisvu stiliumi įveikė pirmas (4 min. 16,35 sek., 632 tšk.) ir 4 po 100 m laisvo stiliaus estafetės rungtyje pasipuošė bronzos medaliu.

Herkus Andronatij (tr. Jandra Bogužienė) 200 m krūtine nuplaukė antras (2 min. 26,73 sek., 632 tšk.) ir dar pelnė sidabrą estafetėje 4 po 100 m kompleksinio stiliaus rungtyje.