Baltijos šalių ministrai aptars kreipimąsi į TOK prieš rusų dalyvavimą olimpiadoje (2)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir už sportą atsakingi Latvijos ir Estijos ministrai ketvirtadienį nuotoliniu būdu aptars iniciatyvą kreiptis į Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK), kad olimpiadoje nebūtų leidžiama dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams.

„Pastangos grąžinti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus į varžybas prisidengiant neutralumo šydu padeda Rusijos ir Baltarusijos propagandai palaikyti šių šalių kriminalinius režimus teigiant, kad ne visi mato Rusiją ar Baltarusiją agresorėmis.

Mes su tuo nesutinkame ir nenorime, kad mūsų sportininkai būtų priversti dalyvauti varžybose su agresorių atstovais ir aukoti savo ir savo atstovaujamų valstybių bei visuomenių vertybes“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė.

Su kolegomis iš Baltijos šalių nuotolinį susitikimą inicijavusi J. Šiugždinienė planuoja aptarti dokumento akcentus, taip pat ketinama kreiptis į Šiaurės ir kitas šalis prisijungti prie šio kreipimosi, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Tarptautinis olimpinis komitetas praėjusią savaitę pasiūlė, kad rusai ir baltarusiai 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti kaip neutralūs sportininkai.

Komitetas pareiškė, kad „jokiam sportininkui neturėtų būti užkirstas kelias dalyvauti varžybose vien dėl savo paso“.

Baltijos šalys, Lenkija tokiam sprendimui teigia nepritariančios, o Latvija net svarsto boikotuoti olimpines žaidynes, jei jose dalyvaus rusai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder