Barca Academy

„Barca Academy“ stovykloje vėl pluša beveik 100 vaikų: planuose - akademijos atidarymas (papildyta)

(3)

Klaipėdoje vyksta antroji šios vasaros legendinės FC „Barcelona“ organizacijos vasaros futbolo stovykla. Joje prakaitą lieja 92 vaikai ir jaunuoliai iš iš Lietuvos, Pabaltijo šalių ir Ukrainos.

FC „Barcelona“ oficialus atstovas ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Armėnijoje, Sakartvele ir Azerbaidžane, Benas Baltusis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad trečius metus Klaipėdoje vykstančios „Barca Academy“ stovyklos per tą laiką į uostamiestį pritraukė 12 skirtingų valstybių vaikus ir jaunuolius.

„Vaikai atvyksta su tėveliais, gyvena viešbučiuose, tad miestui tai ir ekonominė nauda“, - sakė B. Baltusis.

Be to, Klaipėda yra įtraukta į legendinio Ispanijos klubo „Barcelona“ žemėlapį.

„Klaipėda yra pažymėta oficialiame klubo internetiniame puslapyje. Mūsų pagrindinis tikslas - Klaipėdoje atverti ir “Barca Academy„ regiono padalinį. Namų darbai yra atlikti, tikimės, kad tai pavyks padaryti jau kitąmet“, - kalbėjo B. Baltusis.

Pirmoje šių metų „Barca Academy“ vaikų ir jaunimo futbolo stovykloje Klaipėdoje plušėjo 75 vaikai ir jaunuoliai, o antroje stovyklos pamainoje nuo liepos 8 dienos sportuoja beveik 100.

Stovyklos uždarymo renginys vyks liepos 12 dieną.

"Tiek pernai, tiek šiemet stovykloje dalyvavo po 12 protinę negalią turinčių vaikų.

Anądien sutikau tų vaikų trenerį ir jis man sako: „ką jūs su jais padarėte, kad jie po “Barca Academy„ stovyklos taip pasikeitė į gerąją pusę, tapo drausmingesni, ramesni, tarpusavyje draugiškesni.“

Smagu girdėti tokius dalykus", - pasidžiaugė B. Baltusis, kuris po stovyklos Klaipėdoje vyks į Vilnių, kur organizuos krepšinio ir rankinio stovyklas vaikams ir jaunimui.

Ekrano nuotr.
(Iš kairės) Robertas Poškus, Romualdas Jonaitis, Giedrius Gvildys ir benas Baltusis

Barselonos sporto organizacija yra viena garsiausių Ispanijos sporto organizacijų pasaulyje, kuri vienija futbolo, krepšinio, rankinio ir ledo ritulio sporto šakų klubus ir akademijas visame pasaulyje.

Tai yra viena tituluočiausių organizacijų, kurios sporto klubai garsėja turtinga pergalių istorija ir šiandien rungtyniauja svarbiausiose Europos sporto lygose (UEFA čempionų lygoje, Eurolygoje ir kt.).

„Barcelonos“ klubo vardas skamba visame pasaulyje, tad smagu, kad jis atkeliavo ir į mano gimtąjį miestą Klaipėdą. Man yra sportinis interesas, kad „Barca Academy“ regiono padalinys būtų atidarytas būtent Lietuvos uostamiestyje.

Čia aš užaugau, tad norisi prisidėti prie šio miesto sporto", - pabrėžė B. Baltusis.

Pasak stovyklų iniciatorių, „Barcelonos“ akademijos stovyklos yra vienas svarbiausių įvykių Klaipėdoje per pastaruosius keletą metų.

Po pirmųjų stovyklų iš dalyvių ir jų tėvelių organizatoriai išgirdo tik teigiamus atsiliepimus.

Klaipėdos mero Arvydo Vaitkaus nuomone, tai - tik dar vienas įrodymas, kad tokie renginiai Klaipėdoje yra itin reikalingi.

Pabrėžiama, kad „Barcelonos“ akademija nėra vien apie futbolą, tai apima ir vaikų vertybių ugdymą.

Jaunieji futbolininkai turi unikalią galimybę mokytis iš geriausios pasaulio sporto organizacijos specialistų.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder