SUSITARIMAS. FC „Barcelona“ ir Klaipėdos universiteto susitarimas buvo pavadintas istoriniu Lietuvos futbolui. KU nuotr.

„Barcelonos“ aidai atskrieja ir į Klaipėdos universitetą

Praėjusią vasarą Klaipėdoje su trenksmu nuvilniję vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų „Barcelona“ aidai girdisi vis garsiau - nuo šiol šis vardas skambės ir mūsų akademinėje bendruomenėje.

Trečiadienį Klaipėdos universiteto (KU) rektorius Artūras Razbadauskas suraitė parašą po sutartimi, kuri įtvirtina, kad KU nuo šių metų rugsėjo mėnesio pradeda rengti vaikų futbolo trenerių rengimo studijas, o studijų pagrindu taps „Barcelonos“ sukauptos žinios, patirtys ir vertybės.

„Tai ir tam tikra sporto filosofija. Mums, Klaipėdos universitetui, garbė bendradarbiauti su pasaulinio lygio sporto lyderiu - “Barcelonos„ klubu. Mums - prestižas ir garbė, o būsimiems šios specialybės studentams - ir didelė nauda. Džiugus istorinis įvykis“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Razbadauskas.

Nuotoliniu būdu į šios sutarties pasirašymo konferenciją prisijungęs FC „Barcelona“ inovacijų centro vadovas Sergi Gonzalez Moreno pasidžiaugė, kad Klaipėda vis garsiau skamba šio garsaus pasaulio klubo veiklos žemėlapyje.

Buvo pabrėžta ir tai, kad laisvalaikio sporto studijų programą su futbolo specializacija baigusieji KU absolventai įgis ne tik sporto bakalauro kvalifikacinį laipsnį, pedagogo kvalifikaciją, bet ir FC „Barcelona“ sertifikatą, liudijantį apie išklausytą futbolo trenerio pagrindų kursą.

Šiame susitikime taip pat dalyvavo ir Ispanijos Karalystės Garbės konsulas Klaipėdoje Vytautas Lygnugaris.

Visi dalyviai pabrėžė, kad šis susitarimas gali būti vadinamas istoriniu Lietuvos futbolui.

Teigiama, kad FC „Barcelona“ specialistai KU studentams skaitys paskaitas nuotoliniu būdu bei kartkartėmis atvyks ir į Lietuvos pajūrį pasidalinti ne tik teorinėmis, bet ir praktinėmis žiniomis.

MINTYS TAPO KŪNU. Akimirka iš praėjusiais metais Klaipėdoje vykusios FC „Barcelona“ stovyklos-turnyro. Ne kartą šių stovyklų metu buvo akcentuojama, kad reikia kelti mūsų futbolo trenerių lygį ir kompetencijas. Taigi, rasta išeitis - nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos universitetas pradeda vaikų futbolo trenerių rengimo studijas. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

MINTYS TAPO KŪNU. Akimirka iš praėjusiais metais Klaipėdoje vykusios FC „Barcelona“ stovyklos-turnyro. Ne kartą šių stovyklų metu buvo akcentuojama, kad reikia kelti mūsų futbolo trenerių lygį ir kompetencijas. Taigi, rasta išeitis - nuo šių metų rugsėjo Klaipėdos universitetas pradeda vaikų futbolo trenerių rengimo studijas. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Istorija - nuo praėjusios vasaros

FC „Barcelona“ vardas vis garsiau Klaipėdoje pradėjo skambėti nuo pernai vasaros, kai Klaipėdoje buvo surengtos pirmosios dvi „Barca Academy“ stovyklos, taip pat šio garsaus pasaulio klubo atstovai buvo atvykę pas tuometinį Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską.

Be to, Klaipėdos delegacija, sudaryta iš Klaipėdos valdžios ir futbolo bendruomenės, vyko į centrinę FC „Barcelona“ būstinę.

Praėjusią vasarą pirmą kartą Lietuvoje organizuotose „Barca Academy“ stovyklose-turnyruose sportavo 8-16 metų vaikai ir jaunuoliai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos.

Iš viso dviejose penkių dienų trukmės stovyklose pernai dalyvavo daugiau nei 150 berniukų ir mergaičių.

„Barca Academy“ futbolo stovyklose vaikai galėjo mokytis futbolo paslapčių iš prestižinės sporto organizacijos specialistų.

Taip pat dalyviams buvo organizuojamos įvairios laisvalaikio veiklos ir kiti edukaciniai užsiėmimai.

Dviem gabiausiems stovyklų-turnyrų dalyviams suteikta galimybė vykti į „Barca Academy“ peržiūras Ispanijoje.

Nemaža dalis vietų šiemetinėse stovyklose-turnyruose buvo skirta ir socialiai jautrių grupių vaikams.

Taip pat išskirtinė galimybė dalyvauti „Barca Academy“ šią vasarą buvo skirta karo kamuojamos Ukrainos vaikams, kurių dalyvavimą šiemetinėse stovyklose parėmė organizacija „Stiprūs kartu“.

Naujas miesto indėlis

„Vakarų ekspresas“ rašė, kad Klaipėdos savivaldybė VšĮ Klaipėdos futbolo mokyklai 50 tūkstančių eurų padidino dalininko kapitalą.

Šie pinigai bus panaudoti tęstiniam projektui - „Barca Academy“ stovyklų organizavimui, įsigyjant licenciją šių tarptautinių stovyklų organizavimui.

Šiais metais Klaipėdoje norima suorganizuoti dvi stovyklas - birželio 26-30 d. ir liepos 3-7 d. Teigiama, kad jose dalyvautų apie 240 (8-14 metų) berniukų bei (10-16 metų) mergaičių.

„Barca Academy“ stovyklose puoselėjami ne tik vaikų sportiniai talentai, bet kartu ugdomos ir tokios žmogiškos vertybės kaip atsakomybė, atkaklumas, komandinis darbas, lygiateisiškumas ir pagarba treneriams bei tėvams.

Stovyklų organizatoriai akcentuoja, kad vienas iš pagrindinių „Barca Academy“ stovyklų Klaipėdoje tikslų - mažinti socialinę atskirtį bei padėti kuo didesniam vaikų skaičiui tobulėti bei siekti savo sportinių svajonių, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties.

Neslepiama ir tai, kad ilgalaikis „Barca Academy“ stovyklų Klaipėdoje tikslas - šio garsaus Ispanijos vardo futbolo akademijos atsiradimas Klaipėdoje, t. y. pasauliniu lygiu pripažintos „Barca Academy“ futbolo ugdymo metodologijos bei ženklo pritraukimas ir naudojimas Klaipėdos futbolo mokyklos veikloje, perimant „Barca Academy“ ugdymo patirtį bei žinias.

Planuojama, kad šiemet stovykloje dalyvaus 12 Klaipėdos futbolo mokyklos neįgaliųjų grupių mokinių, taip pat planuojama ir kurčiųjų vaikų grupių integracija.

Akcentuojama ir tai, kad pasauliniu lygiu skambės Klaipėdos vardas. Dar išskiriama ir šio projekto ekonominė nauda miestui.

Pabrėžiama, kad „Barca Academy“ futbolo stovyklų vertė yra ne tik socialinė, tačiau ir rinkodarinė bei finansinė, vertinant tiek trumpalaikėje, o dar labiau - ilgalaikėje perspektyvoje, kadangi, organizuojant stovyklas, didelė dalis vaikų atvyksta iš kitų miestų, todėl papildomas pajamas stovyklų metu už apgyvendinimą gaus miesto viešbučiai.

Šiuo metu visame pasaulyje jau veikia beveik pusšimtis „Barca Academy“ padalinių, rengiama daugiau nei 180 stovyklų, o jose sportuoja daugiau nei 45 tūkst. vaikų penkiuose pasaulio žemynuose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder