Bėgimas Piotro Silkino gimtadieniui jau tampa tradicija

Kretingos vasaros estradoje bėgimo entuziastai, kretingiškiai ir miesto svečiai antrus metus iš eilės pagerbė legendinio bėgiko Piotro Silkino gimtadienį – šiemet jam sukako 81-eri.

Pirmieji startavo maratono bėgimo dalyviai, tačiau ilgiausią distanciją pradėjo ne jie, o pats šventės kaltininkas P. Silkinas, startavęs paryčiais ir šioje distancijoje užtrukęs  7 val. 26 min. 9 sek. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo 28-as rezultatas tarp 30 maratoną pasirinkusių bėgikų.

P. Silikiną pasveikino Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, davęs startą ir bėgimo dalyviams. Rajono Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Erikas Žiubrys bėgikui įteikė gėlių puokštę, o dalyviai ir žiūrovai pasveikino gausiais plojimais.

Šiemet maratono distancijoje ir vėl greičiausias buvo šių metų Lietuvos 100 km bėgimo čempionas Andrius Preibys, kuris gyvena Klaipėdoje, bet atstovauja Plungei. Trasą jis įveikė per 2 val. 42 min. 3 sek. ir pagerino savo paties praėjusių metų rezultatą. „Įspūdžiai patys geriausi, oras šį kartą labai geras. Pernai visą distanciją lydėjo lietus, nors bėgimas ir lietus nėra blogai – lietus atgaivina. Daug sunkiau būtų bėgti esant, tarkim, 28 laipsnių karščiui“, – po bėgimo kalbėjo A. Preibys. Jis tęsė mintį:

„Iš esmės, tai treniruočių pobūdžio bėgimas – rengiuosi rugpjūčio pabaigoje Berlyne įvyksiančiam Pasaulio 100 km bėgimui. Gyvenant Klaipėdoje atvažiuoti į Kretingą ir dalyvauti tokiose varžybose yra smagiau negu bėgti vienam. Čia ir azartą pajauti, ir šventinę nuotaiką.“ Jis taip pat pažadėjo, jei leis galimybės, dalyvauti kitais metais ir pabandyti pagerinti šio bėgimo rekordą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder