Bulgarijos pragarą išgyvenusi Lietuvos rinktinė išplėšė pergalę

Po išvykos į Bulgariją Lietuvos rinktinė (5-0) atrankoje į pasaulio čempionatą išlieka nepralaimėjusi. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje dramatiškai 72:70 (16:22, 18:8, 17:25, 21:15) parklupdė bulgarus (1-4) su Pirėjo „Olympiakos“ žvaigžde Sasha Vezenkovu priešakyje.

Kone visas rungtynes ant parketo vyko itin atkakli kova, tačiau lemiamu metu šaltesnius nervus pademonstravo lietuviai. Likus žaisti vos kelioms sekundėms ir turint vieno taško pranašumą mūsiškiams pavyko apsiginti, o kitoje aikštės pusėje pergalę įtvirtino Eigirdas Žukauskas.

Nors patekimą į kitą atrankos etapą lietuviai jau buvo užsitikrinę anksčiau, ši pergalė taip pat svarbi, nes visi pirmajame etape pasiekti laimėjimai bus nusinešti ir į kitą etapą.

Pirmąjį atrankos etapą užbaigsime pirmadienį (liepos 4 d.) Klaipėdoje, kai susitiksime su čekais, kuriems atstovauja NBA krepšininkas Tomašas Satoransky.

Pirmajame tarpusavio mače Čekijoje varžovai buvo įveikti 74:66.

Lietuvos rinktinėje lyderių rolės šįkart ėmėsi debiutanto Igno Brazdeikio (13 tšk.) bei komandos kapitono Mariaus Grigonio (12 tšk.) tandemas. Tai buvo pirmasis oficialus mačas su Lietuvos rinktinės marškinėliais ir Tadui Sedekerskiui (4 tšk.).

Varžovų gretose nepavyko sulaikyti S. Vezenkovo. Į Eurolygos pirmąjį simbolinį penketą šiemet išrinktas puolėjas pasižymėjo net 29 taškais.

Mačo pradžia kiek sėkmingesnė buvo lietuviams, kurie įpusėjus kėliniui pirmavo 11:10. Visgi šeimininkai perėmė iniciatyvą ir po pirmųjų dešimties minučių atsilikome 16:22.

Antrojo ketvirčio pirmojoje pusėje atstumas tarp komandų išliko panašus, tačiau sėkmingos paskutinės kelios minutės lietuviams leido persverti rezultatą ir prieš pertrauką pirmauti 34:30.

Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 12:0, tačiau 7 taškais be atsako tuomet atsakė jau lietuviai (41:42). Prieš lemiamas dešimt minučių priekyje vis dar buvo bulgarai – 51:55.

Likus žaisti keturias minutes rezultatas ir vėl tapo lygus – 63:63. Galiausiai lietuviai sugebėjo persverti rezultatą ir lemiamu metu sužaidę šaltakraujiškiau triumfavo 72:70.

Lietuva: I. Brazdeikis 13, M. Grigonis 12, Laurynas Birutis 10, Tomas Dimša ir E. Žukauskas po 8, Gytis Radzevičius 6.

Bulgarija: S. Vezenkovas 28, Dee Bostas, Dimitaras Dimitrovas ir Yordanas Minchevas po 9, Stanimiras Marinovas 6.