Iš pasaulio vaikų žaidynių klaipėdiečiai grįžo su 7 medaliais

Koventryje (Jungtinė Karalystė) vykusiose pasaulio vaikų žaidynėse klaipėdiečiai iškovojo visų spalvų medalių. Klaipėdos lengvaatlečių sąskaitoje - 4 medaliai (3 sidabro ir 1 bronzos), mūsų plaukikai pasidabino trimis medaliais (2 aukso ir 1 sidabro).

Koventryje puikiai pasirodė Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Mantas Kaušpėdas. Šis Jandros Bogužienės auklėtinis pasaulio vaikų žaidynėse net du kartus gerino Lietuvos berniukų iki 15 metų 50 m plaukimo nugara rekordą.

14-metis klaipėdietis, minėtą distanciją įveikęs per 26,63 sek., iškovojo aukso medalį.

Atrankoje jo rezultatas (26,9 sek.) taip pat buvo pats geriausias tarp 34 startavusių dalyvių.

M. Kaušpėdas čempionu tapo ir dvigubai ilgesnėje distancijoje (58,27 sek.), o plaukdamas 200 m pelnė sidabrą (2 min. 12,45 sek.).

Sėkmingai pasaulio vaikų žaidynėse pasirodė ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) atstovai.

Pirmoji medalį 400 m bėgimo varžybose iškovojo Aliana Odebiyi. Ji atkarpą įveikė antra, pasiekė asmeninį rekordą (58,64 sek.) ir pasipuošė sidabro medaliu.

Jos puikiu pavyzdžiu pasekė ir Skaistė Samsonova, šuolio į aukštį rungtyje taip pat buvo antra - 164 cm. Tai asmeninis sportininkės rekordas.

Dar klaipėdiečiams sidabras sužibo ir mišrios 4x100 m estafetės varžybose. Klaipėdai šioje estafetės rungtyje atstovavo Urtė Aušraitė, Danielius Moisejenka, Meda Buziūtė ir Karolis Lapinskas.

SIDABRINIAI. Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos sportininkai Urtė Aušraitė, Danielius Moisejenka, Meda Buziūtė ir Karolis Lapinskas iškovojo pasaulio vaikų žaidynių sidabro medalius 4x100 m bėgimo estafetės rungtyje.

Rutulio stūmimo sektoriuje Emutė Kaubrytė iškovojo bronzos medalį. Ji 3 kg rutulį nustūmė 10 m 66 cm.

Dar du LAM auklėtiniai buvo labai arti medalių - ketvirti - šuolio į aukštį rungtyje. Tai - Viltė Makaraitė (1 m 58 cm) ir Karolis Lapinskas (1 m 65 cm).

LAM auklėtinių medalių derlius galėjo būti ir didesnis. Apmaudžiai nepasisekė Klaipėdos merginoms Urtei Aušraitei, Medai Buziūtei, Viltei Makaraitei ir Alianai Odebiyi. Jos estafetės 4x100 m bėgimo varžybų pirmajame etape buvo pirmos tarp trijų bėgimų (50,08 sek.) ir jau mintyse ruošėsi finalui, tačiau po kažkiek laiko protokoluose atsirado  raidės - "DQ".

Tai reiškia, kad Klaipėdos merginų kvartetas diskvalifikuotas. Vėliau paaiškėjo, kad pažeista lazdelės perdavimo taisyklė.

"Šįkart pritrūko sėkmės. Toks jau tas sportas. Į Klaipėdą grįžtame ne tik su medaliais, bet, svarbiausia, su gera emocija ir neįkainojama patirtimi", - sakė Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos treneris Mindaugas Krakys.
Žaidynėse dar dalyvavo ir Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos 3x3 merginų krepšinio komanda: Samanta Rupšytė, Emilija Gelžinytė, Emilija Vaitkutė, Karolina Vaitkutė ir trenerė Diana Anužienė. Šįkart medalių iškovoti nepavyko - pralaimėta ketvirtfinalyje ir iškovotos 5-8 vietos.

 

SUŽIBĖJO. Lietuvos rekordininkas Mantas Kaušpėdas Koventryje iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalį. Šalia jo trenerė - Jandra Bogužienė.

Sidebar placeholder