Isaiah Tayloro temptas „Žalgiris“ grįžo į „Betsafe-LKL“ sostą

(1)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) šeštadienio mūšiu Kaune paaiškėjo čempionai.

Kauno „Žalgiris“ savo arenoje po atkaklios kovos 97:87 (23:24, 23:21, 24:24, 27:18) laimėjo prieš Vilniaus „Rytą“.

Serija baigėsi rezultatu 3:2, titulą po metų pertraukos iškėlė „Žalgiris“.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo vilniečiai, o „Žalgirį“ kovoje išlaikė dešimt pirmųjų komandos taškų pelnęs Isaiah Tayloras (10:13). Amerikiečio ir Dovydo Giedraičio metimai leido šeimininkams pirmąjį kėlinį baigti minimaliu deficitu (23:24).

Įpusėjus antram ketvirčiui rezultatą dar kartą lygino Margiris Normantas – 33:33. Techninę pražangą užsidirbo „Ryto“ suolelis, minimalus konfliktas kilo ir „Žalgirio“ teritorijoje, kiek apsistumdžius Marcusui Fosteriui ir Edgarui Ulanovui, o ilgąją pertrauką Kauno klubas pasitiko I.Tayloro persvertu rezultatu – 46:45.

Elvaras Fridrikssonas po ilgosios pertraukos galėjo paversti skirtumą dviženkliu, tačiau jo tritaškis skriejo pro šalį, o žalgiriečiai netruko atsitiesti – rezultatą tritaškiu netrukus lygino Edgaras Ulanovas (56:56). Apsigynus Arnas Butkevičius išprovokavo pražangą mesdamas iš toli ir baudų metimais grąžino iniciatyvą šeimininkams – 58:56.

Po sėkmingo Margirio Normanto epizodo dar kartą į priekį truktelėjo „Rytas“, penkiais taškais paeiliui atsakė A. Butkevičius – 67:67. Lukas Lekavičius trečiąjį kėlinį užbaigė pranašumą sugrąžinusiu tritaškiu – 70:69.

Nervingai prasidėjusiame ketvirtajame kėlinyje iš toli pataikė Justinas Gorhamas, tritaškį iškart smeigė ir Dovydas Giedraitis (75:72). Ignas Brazdeikis svarbų dvitaškį pataikė su ketvirtąja Evaldo Kairio pražanga, vėliau pasižymėjo ir atsikovojęs kamuolį po netaiklaus savo paties metimo. Penktąją pražangą užsidirbo „Ryto“ gynėjų nesugaudęs Rolandas Šmitas.

Iki minimalaus skirtumą dar kartą sumažino Gyčio Masiulio baudų metimai (81:82). Baudų metimus išprovokavo ir A. Butkevičius, iškart po kurių tritaškį pataikė M. Fosteris (84:84). Po I. Tayloro baudų metimų tritaškiu nuo lentos rezultatą persvėrė Kendale'as McCullumas (87:86). I. Tayloras sumetė dar keturis baudų metimus. Paskutinę minutę amerikietis pradėjo dvitaškiu su pražanga. Rungtynes uždarė G. Masiulio pramestas metimas ir I. Tayloro dėjimas likus vienam prieš krepšį.

Lietuvos čempionais „Žalgiris“ tapo 24-ąjį kartą, tačiau į sostą grįžo po metų pertraukos, praėjusį sezoną turėjęs tenkintis bronza.