ŠAUNUOLIS. Bartas Kupliauskas ruošiasi kelionei į Graikiją, kur atstovaus Klaipėdai ir Lietuvai Europos čempionate. Mariaus VANAGO nuotr.

Kelialapis į Europos čempionatą - ir klaipėdiečiui

Nidoje, Kuršių mariose, vykusiose Lietuvos buriavimo taurės varžybose bei Vladimiro ir Valerijaus Mamontovų atminimo „Vėtrungės“ varžybose tarp daugiau nei 130 dalyvių skambėjo ir klaipėdiečių pavardės.

Po trijų intensyvios kovos ant vandens dienų paaiškėjo ne tik varžybų nugalėtojai, bet ir pačių jauniausių Lietuvos sportininkų, buriuojančių „Optimist“ klasės jachtomis, rinktinės, atstovausiančios Lietuvai Europos čempionate, sudėtis.

Klaipėdiečiams šiose varžybose taip pat pavyko iškovoti keletą svarbių laimėjimų. ILCA 6 jachtų klasėje nepralenkiama buvo buriavimo mokyklos „Žiemys“ sportininkė Ema Kuodytė. ILCA 4 klasėje trečią vietą iškovojo klaipėdiečių trenerio Algio Patašiaus auklėtinis Joris Jazdauskas.

Jauniausiems varžybų dalyviams, buriuojantiems „Optimist“ klasės jachtomis, šios varžybos buvo ir atranka į šių metų rinktinę, atstovausiančią Lietuvai „Optimist“ Europos čempionate Graikijoje.

Tarp septynių jaunųjų buriuotojų vienas klaipėdietis - Bartas Kupliauskas, kurį treniruoja Marius Nagdasovas.

Lietuvos vėliavą Salonikuose liepos viduryje vyksiančiame Europos čempionate neš Rokas Rimša, Ąžuolas Jackevičius, Aidas Vroblevičius, Bartas Kupliauskas, Mingailė Plučaitė, Mila Krum ir Vakarė Jackevičiūtė.

„Esu labai laimingas, kad galėsiu atstovauti Lietuvai ir savo miestui Europos čempionate. Patekti tarp stipriausių Lietuvos sportininkų tikrai lengva nebuvo, ypač psichologiškai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė klaipėdietis B. Kupliauskas.

Jis pažymėjo, kad dėl kelialapio į Europos čempionatą teko gerokai paprakaituoti.

SKAIČIAI. Nidoje startavo 131 dalyvis, o laivų - 117. Mariaus VANAGO nuotr.

SKAIČIAI. Nidoje startavo 131 dalyvis, o laivų - 117. Mariaus VANAGO nuotr.

„Vyko ketverios atrankinės varžybos, kurios mums prasidėjo dar pernai Kaune ir baigėsi šiomis varžybomis Nidoje. Po varžybų dar teko palaukti, kol bus suskaičiuoti visi reitingo taškai. Tos valandos buvo labai ilgos. Jaučiuosi pasiekęs savo tikslą ir dabar laukiu, kol galėsiu susipažinti su rinktine ir treneriais“, - sakė B. Kupliauskas.

Jis teigė, kad ties patekimu į rinktinę sustoti tikrai nežada.

„Norėčiau gerai paburiuoti ir patekti į “auksinį laivyną„. Psichologiškai buvo sunku save nuraminti, labai daug galvojau apie rinktinę, bet treneris sakė, kad geriau bus, jei neperdegsiu. Būdamas ant vandens aš jaučiuosi labiau užtikrintas savo jėgomis, susikaupęs esu gal net labiau nei pamokose“, - kalbėjo B. Kupliauskas.

Jaunuolis taip pat paprašė perduoti linkėjimus savo klasiokams, S. Dacho progimnazijos 6A, kurie, deja, be sportininko užbaigs šiuos mokslo metus.

Jau birželio pabaigoje naujoji rinktinė išvyks į treniruočių stovyklas Suomijoje bei Estijoje, kur startuos ir tarptautinėse varžybose.

VAIZDELIS. Štai tokiais vaizdais buvo galima grožėtis Nidoje, Kuršių mariose. Mariaus VANAGO nuotr.

VAIZDELIS. Štai tokiais vaizdais buvo galima grožėtis Nidoje, Kuršių mariose. Mariaus VANAGO nuotr.

„Šių metų varžybos buvo tikrai labai geros, pasitaikė puikios oro sąlygos. Gal tik antroji diena buvo kiek sudėtingesnė sportininkams, nes stipriau sukinėjosi vėjas, bet dauguma net ir su šiuo iššūkiu puikiai susitvarkė. Džiugu, kad jaunimas čia gausiai susirenka. Buriavimas išties puikus sportas - ne tik sustiprina fiziškai, užgrūdina, bet ir ugdo protinius gebėjimus“, - po finišo džiaugėsi vyriausiasis varžybų teisėjas Darius Liutkus.

Iš viso Lietuvos buriavimo taurės varžybose bei Vladimiro ir Valerijaus Mamontovų atminimo „Vėtrungės“ varžybose startavo 131 dalyvis, o laivų - 117. Dalyviai varžėsi „Optimist“, ILCA 4, ILCA 6, ILCA 7 bei „RS Feva“ jachtų klasėse.

Pirmąją varžybų dieną sportininkus pasitiko vėjas, kuris gūsiuose sustiprėdavo net iki 10 m/s, kitomis dienomis vyravo 6-7 m/s vėjas. Iš viso per tris lenktynių dienas įvyko 8 suplanuotos lenktynės.

„Labai džiugina, kad iš sąlyginai negausaus auklėtinių būrio kasmet mokyklos sportininkai pademonstruoja aukštus rezultatus. Eilę metų trenerių auklėtiniai patenka į rinktinę atstovauti ne tik Klaipėdos kraštui, bet ir Lietuvai“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ vadovas Laurynas Juodeška.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder