Klaipėdiečiai Adrijos jūroje iškėlė bronzines bures

(2)

Trečias kartas nemelavo. Kroatijoje vykusioje tradicinėje tarptautinėje regatoje „Start Cup“ dalyvavusi iš Klaipėdos buriuotojų klubo „Vėjinis“ narių ir jų draugų sudaryta jachtos įgula iškovojo prizinę vietą.

Tarptautinė regata „Start Cup“ Kroatijos krantus skalaujančioje Adrijos jūroje vyko visą pirmąją birželio mėnesio savaitę.

Vokietijoje gyvenanti šeima (du broliai ir sesuo), pasitelkusi nemažą tarptautinę komandą, šias buriavimo varžybas surengė jau septintąjį kartą.

Trečioji vieta

Iš tolimiausių pasaulio kampelių susirinkusiems buriuotojams pasiūlytas išties įspūdingas maršrutas.

Jis nusidriekė Adrijos jūra palei nuostabaus grožio Kroatijos pakrantę.

Regatoje dalyvavo 21 įgula, kurios, susiskirsčiusios į du divizionus, varžėsi burinėmis jachtomis „Elan“.

Vienuolika įgulų plaukė jachtomis „Elan E4“, dešimt - „Elan 45 Impression“.

„Elan 45 Impression“ visai savaitei namais tapo ir Klaipėdai regatoje atstovavusiai įgulai, sudarytai iš buriuotojų klubo „Vėjinis“ narių ir jų draugų.

Su minimaliais narių pasikeitimais ši įgula regatoje „Start Cup“ dalyvavo trečius metus iš eilės.

Šiais metais Adrijos jūroje bures kėlė devyni klaipėdiečiai - Artūras Kieža (kapitonas), Sergejus Pribylovas, Vincas Gaučius, Dovydas Didjurgis, Deividas Rimkus, Martynas Akulevičius, Saulius Valiulis, Eugenijus Davidonis ir Darius Čiužauskas

Per keturias varžybų dienas (iš likusių viena skirta poilsiui, kitos - įsikūrimui jachtoje, jos pristatymui bei treniruotėms) surengtos devynerios įvairaus ilgio ir trukmės lenktynės.

Jose azarto netrūko. Gražuolėms jachtoms viena šalia kitos, vėjui pučiant į iškeltus spinakerius, skrodžiant Adrijos jūros bangas, regatos dalyviai nepamiršdavo, kad susirinko ne tik puikiai praleisti laiką, bet ir pasivaržyti.

Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad jachta „Carolina“ plaukę klaipėdiečiai užėmė trečiąją vietą.

Uostamiesčio atstovai labai ženkliai pagerino savo pasiekimus šioje regatoje.

Prieš dvejus metus tenkintasi 12, pernai - 10 vieta.

Krante visi tapdavo bičiuliais

„Start Cup“ vyko ne tik burių kėlimas ir vėjo gaudymas Adrijos jūroje, bet ir veiksmas ant kranto.

Po lenktynių įgulos jachtas nakčiai prišvartuodavo vis kito Kroatijos miesto ar kaimelio uoste, o ryte vėl iškeldavo bures, plaukdamos į ne ką mažiau įspūdingas vietas.

Vien plaukiant iš uosto į uostą įveiktos daugiau nei 104 jūrmylės (per 192 kilometrai). O kur dar per lenktynes nuplaukti nemaži atstumai.

Neretai ir iki paryčių trunkančios linksmybės, bendravimas, svečiavimasis kitose jachtose ir jų įgulų vaišinimas tapo nerašytomis regatos taisyklėmis, kurių visi mielai laikėsi net neraginami.

Aišku, su buriuotojams būdingu saiku. Juk ryte vėl reikės plaukti į jūrą, kelti grotą ir genują bei venduoti. O jei pasiseks ir vėjas pūs į nugarą, - išskleisti didžiulį spinakerį.

Puikaus oro Kroatija regatos „Start Cup“ dalyviams nepagailėjo. Į pirmąjį startą buriuotojai palydėti lietumi, kurį netrukus pakeitė visas likusias dienas švietusi kaitri saulė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder