Klaipėdos krepšinio mokyklos auklėtiniams - LKF dėmesys

Klaipėdos krepšinio mokyklos bendruomenė Sportininkų namuose surengė savo auklėtinių, žibėjusių Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate, pagerbimo vakarą. Dėmesį klaipėdiečiams parodė ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Jis gyrė klaipėdiečius už kovingumą, demonstruojamą charakterį ir Lietuvos krepšinio puoselėjimą.

„Jaunoji Lietuvos krepšininkų karta - pagal reitingus viena pajėgiausių pasaulyje. Taigi, iškovoti Lietuvos moksleivių krepšinio lygos medalius tikrai nėra paprasta. Tai prilygsta dideliam žygdarbiui“, - svečiuodamasis Sportininkų namuose sakė M. Balčiūnas.

Merginų pavyzdys - įkvepiantis

Klaipėdos krepšinio mokyklos direktorius Laimonas Šapkauskas apdovanojo merginas, kurios tapo MKL U16 B diviziono čempionėmis (treneris Tomas Tupalskis), ir vaikinus, kurie MKL A divizione pelnė sidabro medalius (treneris Andrius Majauskis).

„Klaipėdos krepšinio mokykla - vienintelė iš privačių krepšinio mokyklų, kuri MKL čempionate turi merginų komandas ir dar sugeba iškovoti medalius. Tai sveikintinas pavyzdys. Lietuvos krepšinio federacija tiek Klaipėdoje, tiek Lietuvoje skiria itin didelį dėmesį mergaičių ir moterų krepšiniui. Tikimės, kad panašūs klaipėdietiški pavyzdžiai įkvėps ir kitus“, - Vakarų ekspresui" sakė M. Balčiūnas.

Pasidžiaugta ir tuo, kad Klaipėdos krepšinio mokyklos trenerio A. Majauskio treniruojama vaikinų komanda išties tituluota - jau ketvirtą kartą tapo Lietuvos vicečempionais, kartą iškovojo ir bronzos medalius.

„Iki viso medalių komplekto kitąmet reikėtų kilti dar laipteliu aukščiau - tapti ir čempionais. Manau, kad tai įgyvendinamas uždavinys. To ir palinkėčiau“, - sakė L. Šapkauskas.

Tituluotoji Klaipėdos krepšinio mokyklos U16 vaikinų komanda: Dominykas Agajev, Tadas Augustauskas, Deividas Čeputis, Kristupas Gliožys, Justas Kazlauskas, Ignas Leščiauskas, Matas Liotisas, Markas Narmontas, Dominykas Nenartavičius, Orestas Noreika, Justas Sadauskas, Neilas Vitkauskas ir Nojus Vitosis.

Šios komandos fizinio pasirengimo treneris - puikiai žinomas Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos atstovas Mindaugas Krakys.

Klaipėdos krepšinio mokyklos merginų komandos, kuri iškovojo aukso medalius, sudėtis: Urtė Grigulaitė, Agnė Inokaitytė, Urtė Matulaitė, Danielė Mockutė, Elija Nasretdinova, Eivina Petrauskaitė, Augustė Pušinskaitė, Ugnė Rekašiūtė, Saulė Samaliūtė, Evita Šimkutė ir Greta Vainorytė.

AUKSINĖ KOMANDA. Klaipėdietės - Lietuvos moksleivių krepšinio lygos B diviziono U16 čempionės.

Ruošiasi stovykloms

„Niekada nereikia bijoti iššūkių ir drąsių sprendimų. Jei savo tikslų link keliausi nuosekliai - sėkmė anksčiau ar vėliau atsigręš į tavo pusę“, - sakė daugiau nei 150 įvairių gatvės krepšinio turnyrų suorganizavęs ir jau daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos krepšinio mokyklai vadovaujantis klaipėdietis L. Šapkauskas.

Jis „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad ir po intensyvaus krepšinio sezono krepšininkai sustoti nežada - ruošiasi vasaros stovykloms, kurios jau prasidės nuo birželio mėnesio pabaigos.

„Šiemet organizuosime ne tik dienines stovyklas Klaipėdoje, bet ir stacionarias stovyklas Smalininkuose ir puikiame sporto komplekse Karpynėje. Jau pradėjome stovyklų dalyvių registraciją. Tėveliams, norintiems daugiau sužinoti apie stovyklas, galimas pamainas, viską išsamiai surašėme mokyklos interneto svetainėje www.krepsiniomokykla.lt. Tikėkimės, kad vaikams vasara bus sportiška ir nuotaikinga“, - sakė L. Šapkauskas.

Jis puikiai žino, ką vaikams reiškia stovyklos, kadangi pats su žmona Jurgita augina dvi dukras - 14-metę Jūnę ir 16-metę Urtę.

„Jos visada laukia vasarų, nes žino, kad per atostogas bus stovyklų pramogos. Mano dukros būtent stovyklose ir išmoko žaisti krepšinį bei vėliau išbandė save krepšinio turnyruose. Stovyklose mes tobuliname meistriškumą, kasdien organizuojame įvairius konkursus, turnyrus, mokomės plaukti, pramogaujame - žaidžiame boulingą, važinėjame kartais, čiuožinėjame ant ledo, daugelis susiranda ir naujų draugų“, - pabrėžė Klaipėdos krepšinio mokyklos direktorius.

Ugdė individualius įgūdžius

Klaipėdos krepšinio mokykla nuo 2020 iki 2023 m. vykdė projektą "Individualių įgūdžių krepšinio mokyklėlė".

Per visą projekto laikotarpį veiklose sudalyvavo per 800 vaikų. 

Reguliariai (2-3 kartus per savaitę) vyko krepšinio treniruotės. 

Nuolat vaikai dalyvavo snaiperių konkursuose, 1x1 krepšinio turnyruose, krepšinio technikos ir fizinio pajėgumo varžybose. 

"Į krepšinio veiklas buvo įtraukti 186 nauji vaikai, kurie anksčiau nebuvo fiziškai aktyvūs. Didžioji dalis jų tęs treniruotes Klaipėdos krepšinio mokykloje. 

Treniruotėse buvo naudojamas inovatyvus krepšinio inventorius, kurio dėka treniruotės buvo efektyvesnės ir įdomesnės (kamuolių šaudymo mašina, šoklumo platformos, vikrumo kopetėlės, jėgos gumos ir kt.). 

Visas šis inventorius ir toliau bus naudojamas krepšinio treniruotėse. Projektas "Individualių įgūdžių krepšinio mokyklėlė" bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas", - pasidžiaugė Klaipėdos krepšinio mokyklos direktorius Laimonas Šapkauskas. 

VICEČEMPIONAI. Lietuvos moksleivių krepšinio lygos A divizione ši komanda iškovojo jau penkis medalius. Jie šią tradiciją tęsia penkerius metus iš eilės.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder