Kurtieji badmintonininkai tęsia medalių medžioklę

9-ajame Europos kurčiųjų badmintono čempionate, vykstančiame Palangoje, tęsiasi individualios kovos.

Vyrų dvejetų turnyre, po kovų grupėse, į ketvirtfinalį iškopė Ignas Reznikas ir Kazimieras Dauskurtas. Dėl bilieto į pusfinalį jie kausis su turkais Furkanu Buyukgoze ir Doganu Altunu.

Moterų varžybose sėkmingai rungtyniavo Vaiva Žymantė ir Emilija Unte. Jos savo grupėje laimėjo abu susitikimus. Vyresnių draugių pavyzdžiu pasekė 14-metė Aurelija Ramaneckaitė ir 15-metė Marija Rimkutė. Jos išplėšė pergales po trijų setų žaisdamos su ukrainietėmis ir bulgarėmis. Užsitikrinęs vietą ketvirtfinalyje, Lietuvos duetas nusileido grupės lyderėms – prancūzėms.

Visus tris susitikimus nesėkmėmis baigė seserys Michailovos – Veronika ir Inesa.

Kitame etape V. Žymantė ir E. Unte žais su Prancūzijos atstovėmis Louise Bernard ir Jeanne Remy, A. Ramaneckaitė ir M. Rimkutė varžysis su turkėmis Hale Kucuksevgili ir Gizem Uludag. Įdomu tai, kad šių porų nugalėtojos susirems pusfinalyje.

Mišrių dvejetų čempionate Lietuvai atstovavo net keturi tandemai.

Po abu susitikimus savo grupėse laimėjo I. Reznikas ir E. Unte bei K. Dauskurtas ir V. Žymantė. Jie tęs kovą dėl titulų.

Nė sykio savo grupėse nelaimėjo ir iš pretendentų sąrašo pasitraukė Tadas ir Marija Rimkai bei Vaidas Voroneckis ir A. Ramaneckaitė.

I. Reznikas ir E. Unte aštuntfinalyje sukryžiuos raketes su prancūzais Mickaeliu Roubira ir Louise Bernard, K. Dauskurtas ir V. Žymantė – su ukrainiečiais Ivanu Drobinčiuku ir Laura Voluiko.

Ketvirtadienį Palangoje vyks vyrų ir moterų vienetų varžybos, o penktadienį visų geriausių lauks aštuntfinalio ir ketvirtfinalio etapai.

Klausos sutrikimų turinčių Lietuvos badmintonininkų sąskaitoje jau yra trys, visų spalvų, medaliai. Auksą komandinėse pirmenybėse iškovojo šalies rinktinė, M. Rimkutė ir A. Ramaneckaitė buvo antros jaunimo iki 19 metų čempionato merginų dvejetų turnyre. Pastaroji badmintonininkė dar iškovojo bronzos medalį merginų vienetų grupėje.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder