Lietuvos kurčiųjų badmintonininkų medalių lietus Europos čempionate

Palangoje baigėsi 9-asis Europos kurčiųjų badmintono čempionatas, kuris buvo itin sėkmingas Lietuvos kurčiųjų badmintono rinktinei - iškovoti 7 medaliai - po 2 aukso ir sidabro bei 3 bronzos.

Lietuvaičiai pagal medalių kiekį buvo antri.

Šiek tiek sėkmingiau už mūsiškius pasirodė Ukrainos sportininkai, iškovoję 3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medalius.

Nemažai sidabro ir bronzos susidėjo į krepšius turkai ir prancūzai. Vienas aukso medalis (vienintelis) išvežtas į Austriją.

Palangoje vykusiose pirmenybėse kovojo net 14 valstybių sportininkai.

Sėkmingiausiai Lietuvos badmintonininkai žaidė komandinėse varžybose ir mišrių dvejetų grupėje. Nugalėtojų vardus pelnę Kazimieras Dauskurtas ir Vaiva Žymantė finale 21:17, 21:13 įveikė prancūzus Titouaną Keifferį ir Floriane Dubois.

Pusfinalyje nepasisekė Ignui Reznikui ir Emilijai Unte. Ši lietuvių pora pralaimėjo tiems patiems prancūzams 15:21, 20:22.

Anot specialistų, šį mačą mūsiškiai privalėjo laimėti, tačiau E. Unte rungtyniavo ne visa jėga, nes negalavo.

Trauma vyrų vienetų finale sugadino nuotaiką K. Dauskurtui. Baigiantis pirmajam setui, kurį 21:19 laimėjo ukrainietis Serhijus Daščenka, lietuvis nikstelėjo koją ir negalėjo tęsti susitikimo.

Vyrų varžybose žaidybinė nelaimė aplankė Igną Rezniką. Vienas čempionato favoritų, turėjęs tenkintis bronza, 13:21, 18:21 pralaimėjo tam pačiam S. Daščenkai.

Sidabro medalis mūsų sportininkėms sužvilgo po moterų dvejetų finalo. Vaiva Žymantė ir E. Unte lemiamose varžybose atkakliai priešinosi ukrainietėms Bohdanai Hubanovai ir Sofijai Černomorovai, tačiau buvo priverstos kapituliuoti - 7:21, 22:24.

NIKSTELĖJO KOJĄ. Kazimieras Dauskurtas dėl traumos negalėjo kovoti dėl aukso. LKSK (Augusto ČETKAUSKO) nuotr.

Trečiąja vieta Lietuvos moterys nudžiugino vienetų turnyre. Prizininke tapo V. Žymantė.

Aukštesnės vietos buvo sunku tikėtis, nes pusfinalyje jai teko kautis su būsimąja čempione Katrin Neudolt. Austrė buvo akivaizdžiai pranašesnė - 21:6, 21:9.

Vienintelėje - vyrų dvejetų - grupėje lietuviai liko tuščiomis. Viltis teikę I. Reznikas ir K. Dauskurtas ketvirtfinalyje pralaimėjo turkams Furkanui Buyukgoze ir D. Altunui - 15:21, 21:12, 19:21.

Anksčiau pasibaigusiose 2-osiose Europos jaunimo (iki 19 m.) pirmenybėse merginų dvejetų grupėje sidabro medalius iškovojo Aurelija Ramaneckaitė ir Marija Rimkutė. A. Ramaneckaitė dar buvo trečia merginų vienetų pirmenybėse.

Lietuvos rinktinės treneris Donatas Narvilas buvo dvejopos nuotaikos: „Rezultatai tenkina, laimėjome daug medalių, tačiau jų galėjo būti daugiau ir vertingesnių. Žaidybine prasme perdegė Ignas Reznikas, naktį prieš finalus sunegalavo Emilija Unte, vyrų vienetų finale traumą patyrė Kazimieras Dauskurtas. Visi jie galėjo laimėti vertingesnius medalius, nei jiems buvo įteikti per apdovanojimo ceremoniją. Tačiau, kad ir kaip ten buvo, lietuviams tai - sėkmingiausias Europos kurčiųjų badmintono čempionatas.“

Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas čempionato uždarymo iškilmėse pasidžiaugė, kad čempionatas praėjo sklandžiai ir patiko dalyviams.

„Tokio lygio badmintono varžybas organizavome pirmą kartą. Norėjome surengti taip, kad būtų geriausias čempionatas tarp visų buvusiųjų. Padedant Lietuvos badmintono federacijai, mums tai pavyko padaryti. Ir iš dalyvių, iš Europos kurčiųjų sporto organizacijos atstovų sulaukėme pačių šilčiausių padėkos žodžių“, - sakė E. Kriūnas.

MEDALIŲ LIETUS. Vaiva Žymantė džiaugėsi iškovotais medaliais. LKSK (Augusto ČETKAUSKO) nuotr.