„Neptūnas“ patyrė skaudų pralaimėjimą Vilniuje

Antrajame kėlinyje varžovams dviženklę persvarą leidęs susikrauti Klaipėdos „Neptūnas“ pralaimėjo Vilniaus „Ryto“ komandai rezultatu 93:67 (18:17, 22:10, 26:13, 27:27).

Susitikimo starte komandos keitėsi taikliais metimais, bet daugiau laiko priekyje buvo šeimininkai.

Kėlinio pabaigoje M. Vaitkus vidury aikštės perėmė iš varžovų kamuolį ir pelnė 2 taškus, taip suteikdamas minimalų pranašumą svečiams (16:17).

Visgi šeimininkai spėjo surengti savąją ataką ir M. Normantas taikliu metimu sugrąžino šeimininkams vieno taško pranašumą (18:17).

Penkias minutes antrajame kėlinyje komandos žaidė apylygiai, nei viena nesugebėjo susikrauti didesnio pranašumo. Vis dėlto artėjant pertraukai, vilniečiai pradėjo pataikyti tolimus metimus.

Kai T. Lekūnas realizavo savo antrąjį tritaškį, pirmą kartą rungtynėse komandas skyrė 10 taškų (33:23). Uostamiesčio ekipa strigo puolime, o per antrąjį ketvirtį pelnė vos 10 taškų.

M. Brazio komanda varžovams per pirmąsias 20 minučių leido atkovoti 12 kamuolių puolime, kai patys atkovojo tik 4. Taškai antruoju bandymu – 6:0.

Po ilgosios pertraukos „Rytas“ pradėjo dar labiau tolti nuo „Neptūno“. Tris tolimus metimus per vieną minutę pataikę šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (59:35).

Po tokio smūgio ginklų Klaipėdos ekipa nesudėjo ir patys pelnė 5 taškus be atsako. Bet ir vėl geriau kėlinyje finišavo G. Žibėno komanda, o skirtumas tarp komandų išaugo iki 26 (66:40).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M. Girdžiūnas smeigė tolimą metimą, po dar kelių minučių atsirišo rankos ir N. Mineikiui, kuris pataikė tris iš eilės tolimus metimus.

Bet „Neptūnui“ niekaip nepavykdavo priartėti prie varžovų, nes jie taip pat atakavo užtikrintai iš įvairių pozicijų. Didelę persvarą šeimininkai išlaikė iki pat rungtynių pabaigos.

Klaipėdos „Neptūnas“: A. Wiley 12 (8 atk.kam.), N. Mineikis ir Ž. Janavičius (4 rez.perd.) – po 11, M. Girdžiūnas ir R. Gustys – po 10.

Vilniaus „Rytas“: M. Normantas 16, M. Foster 12, G. Radzevičius 11 (5 atk.kam.), T. Lekūnas ir E. Fridriksson (6 rez.perd.) – po 10.