ŠAUNUOLĖ. Vilmantė Gruodytė (antra iš dešinės) 5 km bėgimo varžybose iškovojo trečiąją vietą. Vytauto DRANGINIO nuotr.

Olimpinė diena Panevėžyje - su klaipėdietiškais akcentais

Panevėžyje vykusioje Olimpinės dienos šventėje netrūko ir klaipėdietiškų akcentų: Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) sporto instruktorė Vilmantė Gruodytė iškovojo bronzos medalį 5 km bėgimo varžybose, o būrys LAM auklėtinių išbandė gausybę įvairių rungčių.

19 LAM auklėtinių įveikė olimpinės mylios trasą (1988 m). Be to, rinko taškus per įvairius punktus, kurių iš viso buvo net 105.

Olimpinės dienos šventėje Panevėžyje dalyvavo per 30 olimpiečių.

Sportininkai ne tik bendravo su šventės dalyviais, bet ir patys išbandė daug šventės veiklų. Plaukikas Danas Rapšys žaidė beisbolą, jo kolega Andrius Šidlauskas irklavo kanojos treniruoklį. Kanojininkas Henrikas Žustautas išbandė paralimpinio sporto rungtį - rutulio stūmimą sėdint, o baidarininkas Edvinas Ramanauskas ir dviratininkė Olivija Baleišytė lipo į bokso ringą.

„Šventė buvo įspūdinga! Nesitikėjau, kad susirinks tiek daug žmonių, o apie kai kurias čia buvusias rungtis net nebuvau girdėjusi“, - pasakojo bėgikė Eglė Balčiūnaitė.

Olimpinė diena į skirtingas sporto varžybas subūrė sporto entuziastus iš visos Lietuvos.

Renginio metu dalyviai varžėsi irklenčių, „LTeam Rogaining“, 200 m, 400 m ir 600 m. plaukimo, 3x3 krepšinio, Lietuviškosios olimpinės mylios, vaikų 500 m, 5 km ir 10 km bėgimo, breiko, kukurūzinio varžybose. Iš viso jėgas jose išbandė beveik 2 tūkst. dalyvių.

Gausiame dalyvių 10 km bėgime dalyvavo ir būrys olimpiečių - trečiąją vietą iškovojo irkluotojas Dominykas Jančionis, penktoje vietoje finišavo biatlonininkas Tomas Kaukėnas, bėgimo varžybose taip pat varžėsi slidininkas Tautvydas Strolia, irkluotojas Saulius Ritteris ir biatlonininkas Karolis Dombrovskis. Moterų bendroje įskaitoje penktąją vietą užėmė lengvaatletė Eglė Balčiūnaitė.

10 km bėgimo čempionu tapo ukrainietis Vitalijus Kuznecovas, o tos pačios distancijos moterų įskaitoje antrąją vietą iškovojo bėgikė iš Ukrainos Veronika Kalašnikova.

Išskirtinio dėmesio ir įsitraukimo taip pat sulaukė „Trenkturo“ 7 bei 18 km pėsčiųjų žygiai po gražiausias Panevėžio apylinkes, kurie iš viso subūrė daugiau nei 450 entuziastų.

Už aktyvų dalyvavimą kiekvieno laukė malonios motyvacinės dovanos - buvo išdalyta daugiau nei 10 tūkst. prizų.

Į renginį įsitraukė sporto federacijos, klubai, šventės dalyviams buvo pristatytos ne tik vasaros, bet ir žiemos olimpinės bei neolimpinės sporto šakos, atskiras veiklas paruošė ir Lietuvos paralimpinis komitetas.

Kitais metais Olimpinė diena vyks Šiauliuose.

Šventę vainikavo Monikos Linkytės su grupe koncertas, o po jo - kino filmo „Gyvenimas per 24 valandas“ seansas.

JUDESYS. Olimpinės dienos šventė Panevėžyje išsiskyrė rungčių įvairove ir dalyvių gausa. Vytauto DRANGINIO nuotr.