Paulius Dragūnas - vienas iš trenerių, kurie žmones keistis įkvepia ne žodžiais, o savo asmeniniu pavyzdžiu ir patirtimi. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Paulius Dragūnas: „Būkite geresni ir tuo gėriu dalinkitės su kitais“

(1)

„Norint ilgam ar visam gyvenimui išlaikyti tiek sporto, tiek sveikesnės mitybos balansą, būtina rūpintis savimi visapusiškai“, - pabrėžia aktyvaus laisvalaikio „Dragūnas HappyKids“ vaikų stovyklos įkūrėjas ir asmeninis treneris klaipėdietis Paulius Dragūnas.

Jis pats pajuto, ką reiškia šiltuoju sezono metu kuo daugiau laiko praleisti gamtoje aktyviai.

„Nauda - akivaizdi. Pats tai stengiuosi daryti ir rekomenduoju kitiems“, - akcentavo jis.

Ir dar pridūrė: „Nuostabu, jog pasitelkę fizinį aktyvumą galime sumažinti stresą, kurio šiuo metu gyvenime tikrai nemažai. Taip pat padidinti laimės hormono gamybą, pagerinti ne tik fizinę, bet ir emocinę, psichologinę, dvasinę būseną. Tada lengviau susitelkti į tikslus bei veiklas.“

Jis kiekvienam iš mūsų siūlo skirti laiko sau, nes dažnai mes visi skubame, lekiame, bėgame ir save pamirštame.

„Rekomenduoju atsikelti valanda anksčiau ir nueiti miegoti valanda anksčiau. Tada mes galėsime atlikti nors stuburo mankštą, kuri mums padės būti energingesniems visą darbo dieną“, - pataria P. Dragūnas.

Jis paanalizavo klientų bei savo aplinkos įpročius ir padarė tam tikras išvadas.

„Visi norime jaustis geriau, turėti daugiau energijos, vystyti ir auginti savo įmones bei ne žodžiais, o veiksmais būti pavyzdžiu kitiems ir savo aplinkai. Tačiau kai paklausi, ar žmogus pakankamai laiko skiria sau, išgirstame įvairias frazes ir pasiteisinimus: “neturiu laiko„, “aš ir taip turiu veiklos per akis„, “man viskas gerai„, “man nereikia sveikatintis„, “dar nieko neskauda" ir t. t.

Pasikartosiu, kad sėkmingi žmonės yra tie, kurie veikia užuot dejavę. Jie keliasi anksčiau, jie laikosi disciplinos, veda užrašus ir neieško pasiteisinimų.

Tokie žmonės visa tai tai daro iš visos širdies ir pirmiausia dėl savęs, ne dėl to, kad įrodytų kažkam, o dėl noro būti geresniam ir tuo gėriu dalintis su kitais.

Jei esi pats laimingas ir sveikas ir tau gera pačiam su savimi, tada ir aplinkiniams bus gera su tavimi bet kokiose veiklose", - akcentuoja P. Dragūnas.

Jis rekomenduoja keisti savo įpročius ne kardinaliai, o po truputį tapti geresne savo paties versija.

„Pabandykite iš pradžių nueiti miegoti ir dieną pradėti anksčiau nors 30 minučių. Pamatysime, kad ir miego kokybė bus geresnė, ir jausmas ryte atsikėlus anksčiau bei padarius stuburo mankštą bus visai kitas. Būsite laimingesni ir energingesni“, - sako sveikos gyvensenos įpročus propaguojantis klaipėdietis.

Pradžioje jis siūlo vietoje ryto mankštos rinktis pasivaikščiojimą lauke 30 min. su dienos susiplanavimu, meditavimu, kvėpavimu, apmąstymu ar audioknyga.

"Tai laikas, kurio, sakome, neturime, nors viskas mūsų rankose. O jeigu po pasivaikščiojimo skirtume laiko mankštai ir dar įtrauktume šaltą dušą, pasijaustume lyg naujai gimę.

Viską darykime su malonumu ir žinojimu, kodėl tai darome, kokią naudą mums teikia, ką iš to išmokstame ir kaip galime patobulėti. Leiskite tai daryti sau sąmoningai ir po truputį", - rekomenduoja P. Dragūnas.

Anot jo, svarbus niuansas - pusryčiai.

„Juos valgyti ypač svarbu, kad organizas visą dieną būtų aprūpintas jam reikalingomis maistingomis medžiagomis. Labai svarbu paminėti, kad kavos puodeliu ryto pradėti nerekomenduoju. Tai rūgštiną organizmą ir ilgainiui galima išprovokuoti tam tikrus organų veiklos sutrikimus. O čia turbūt atsiras daug sakančiųjų “bet kaip taip, nes mano rytas tik su kavos puodeliu„, “be kavos visai niekur„ ir panašiai. Noriu nuraminti: kavą gerti galima, bet pirma pavalgykime“, - sako P. Dragūnas.

Jo teigimu, kitas atvejis, kodėl nenorime ryte valgyti, o norime kavos, nes iš vakaro prisivalgome ir ryte valgyti nenorime, bet kavos gi reikia išgerti, nes energijos nėra ir akys neprasimerkia.

„Tad aš sugrįžtu prie jau minėtų dalykų, kad atsikėlimas anksčiau ir skyrimas laiko sau duodant kūnui energijos ilgalaikėje perspektyvoje yra svarbiau už kavą“, - įsitikinęs P. Dragūnas.

Jis pasakojo, kad kasryt keliasi 6 val., tada apie 45-60 min. skiria ėjimui gamtoje vidutiniu tempu, vėliau atlieka stuburo mankštą, kvėpavimo pratimus ir tik vėliau eina pusryčiauti.

„Kaip manote, kodėl tiek daug geriausių pasaulio aktorių ar kitų garsių bei verslių žmonių atrodo ypač gerai ir yra sėkmingi? Atsakymas labai paprastas: fizinio, emocinio, dvasinio, psichologinio lygmenų palaikymas balansiškai leidžia būti savo srityje geriausiems, nes visi lygmenys lemia kokybiškesnį, spartesnį augimą visose srityse ir situacijose, ir, žinoma, efektyviai mažina stresą“, - akcentuoja P. Dragūnas.

Pauliaus Dragūno mitybos patarimai:

 1. Visada valgykite tuo pačiu laiku (jeigu norime priaugti svorio, tai rekomenduoju valgyti 5-6 kartus per dieną. Norint mažinti riebalų perteklių, bet gerinti raumenų tonusą, pakanka ir 3 kartų su saikingu ir minimaliu kalorijų deficitu);
 2. Pasistenkite išlaikyti 3-4 val. intervalą tarp valgymų;
 3. Išgerkite per dieną mažiausiai 2 l vandens;
 4. Valgykite tik kokybišką maistą;
 5. Palaikykite maistinių medžiagų balansą;
 6. Svarbu - maisto įvairovė;
 7. Svarbu suprasti, kad visas dienos kalorijų ir maistinių medžiagų kiekis būtų suvalgytas tokiu principu: pusryčiai - 600 kcal, pietūs - 600 kcal, vakarienė - 600 kcal. Iš viso - 1 800 kcal.

Sporto patarimai:

 1. Disciplinuotas fizinis aktyvumas;
 2. Kokybiškas miegas;
 3. Stuburo bei viso kūno mankšta;
 4. Treniruotės metu dėmesį skirkite ne tik raumenų auginimui ar svorio metimui, bet ir laikysenos gerinimui;
 5. Susiraskite papildomos veiklos gryname ore. Tai gali būti važinėjimas dviračiu ar riedučiais, tinklinis, tenisas, padelis arba paplūdimio tenisas.

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder