Prestižiniame turnyre Taline - klaipėdiečio triumfas

Klaipėdos graikų-romėnų imtynių atstovai dalyvavo prestižiniame turnyre Estijoje „Tallinn Open 2023“. Tarp daugiau nei 2 300 dalyvių iš 32 šalių per apdovanojimų ceremoniją skambėjo ir klaipėdiečių pavardės.

Dėl didelio dalyvių skaičiaus svorio kategorijose buvo apdovanojami ne trijų, kaip įprasta, o net 6 prizinių vietų laimėtojai.

Iš Klaipėdos į šias varžybas vyko 9 sportininkai, o Taline komandą papildė dar 4 sportininkai ir treneris Evaldas Malelė. Jie tiesiai iš mokomosios treniruočių stovyklos Danijoje atskrido į Estiją pasitikrinti jėgas.

„Šios varžybos laikomos pačiomis masiškiausiomis varžybomis, nes joks kitas turnyras tokiu dalyvių skaičiumi negali pasigirti“, - pabrėžė Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro imtynių treneris Rūtenis Uginčius.

Geriausiai sekėsi Klaipėdos atstovui Juliui Gikarui, kuris kovojo iki 15 metų amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 85 kilogramų.

Julius laimėjo net 5 kovas. Dvi pergalės prieš Estijos ir Ukrainos atstovus ir viena - prieš Vokietijos atstovą.

Finalinėje kovoje klaipėdietis minimaliu skirtumu 3:2 įveikė pajėgų Ukrainos rinktinės narį.

KLAIPĖDOS KOMANDA. Štai šie klaipėdiečiai gynė mūsų miesto garbę „Tallinn Open 2023“ imtynių turnyre.

KLAIPĖDOS KOMANDA. Štai šie klaipėdiečiai gynė mūsų miesto garbę „Tallinn Open 2023“ imtynių turnyre.

„Juliaus kovos turnyre - pavyzdingos: pelnyta 30 taškų ir tik 8 praleisti. Puikiai išnaudotos varžovų klaidos ir pelnyti taškai išlaikyti iki kovos pabaigos. Yra dar klaidų, bet jas ištaisius ir dirbant kryptingai galima tikėtis gero rezultato liepos 6-9 dienomis Vengrijoje vyksiančiame Europos jaunučių čempionate“, - „Vakarų ekspresui“ sakė R. Uginčius.

Penktąsias vietas turnyre iškovojo Justas Kaminskas ir Osvaldas Macijauskas.

J. Kaminskas kovojo amžiaus grupėje iki 17 metų 110 kg grupėje. Įveikęs tris varžovus ir pralaimėjęs dvi kovas, jis iškovojo 5 vietą tarp 20 dalyvių.

„Šio sportininko potencialas yra labai didelis. Fiziniai duomenys pagal jo amžių - įspūdingi, tačiau jis neranda sau tinkamų imtynių stiliaus. Prasideda pasiruošimo etapas, kuriame, tikimės, jis ras save ir parodys savo tikrą veidą“, - kalbėjo Klaipėdos ekipos treneris.

MASIŠKUMAS. Estijoje vykęs turnyras - įspūdingas: vienu metu sportininkai kovojo net ant 14 kilimų. Turnyras sutraukė ir daugybę žiūrovų.

MASIŠKUMAS. Estijoje vykęs turnyras - įspūdingas: vienu metu sportininkai kovojo net ant 14 kilimų. Turnyras sutraukė ir daugybę žiūrovų.

O. Macijauskas rungėsi tarp vyriausiųjų - iki 20 metų amžiaus grupės dalyvių.

Įveikęs du varžovus ir patyręs du pralaimėjimus taip pat liko penktoje vietoje.

„Galima paminėti, kad Osvaldas dėl penktos vietos laimėjo kovą prieš Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinį Radioną Rutkauską. Klaipėdietis tam pačiam varžovui pralaimėjo Lietuvos jaunimo čempionate. Tada kova sukėlė labai daug diskusijų bei nepasitenkinimo teisėjų atžvilgiu“, - pasakojo R. Uginčius.

Galima pasidžiaugti ir Klaipėdos mažųjų imtynininkų kovomis bei pasiektais rezultatais.

Benas Motijauskas ir Povilas Šeškevičius kovojo amžiaus grupėje iki 13 metų. Jie, būdami jauniausiais dalyviais, laimėjo po 4 kovas, patyrė po du pralaimėjimus ir tarp 34 sportininkų iškovojo 8-as vietas.

„Tikrai labai praskaidrino dieną jaunieji imtynininkai, kurie ant kilimo rodė norą laimėti, gražius metimus ir charakterį. Ateityje, manau, bus galima išgirsti jų pavardes didžiuosiuose turnyruose, atstovaujant Lietuvai“, - pozityviai į ateitį žvelgė Klaipėdos ekipos treneris R. Uginčius.

RODĖ CHARAKTERĮ. Benas Motijauskas (viršuje), būdamas vienu iš jauniausių dalyvių, laimėjo 4 kovas, patyrė du pralaimėjimus ir tarp 34 sportininkų iškovojo 8 vietą.

RODĖ CHARAKTERĮ. Benas Motijauskas (viršuje), būdamas vienu iš jauniausių dalyvių, laimėjo 4 kovas, patyrė du pralaimėjimus ir tarp 34 sportininkų iškovojo 8 vietą.

Turnyro organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder