Prie Savivaldybės - parodomoji žiemos sporto šakų atstovų treniruotė

Trečiadienį prie Klaipėdos savivaldybės, po valdininkų kabinetų langais, parodomąją treniruotę surengė Klaipėdos žiemos sporto šakų atstovai. Taip jie išreiškė savo poziciją dėl to, kad Klaipėdos valdžia kuo skubiau priimtų sprendimą dėl universalios sporto bazės statybų, kurioje būtų ir ledo aikštelės, kur galėtųsi treniruotis žiemos sporto šakų atstovai.

Prie Savivaldybės - parodomoji žiemos sporto šakų atstovų treniruotė

Kelios dešimtys jaunųjų ledo ritulininkų ir dailiojo čiuožimo atstovų bei jų treneriai, susirinkę per lietingą orą į parodomąją treniruotę, teigė, kad pavargo dėl ilgus metus besitęsiančio treniruočių sąlygų trūkumo ir tikisi, kad ketvirtadienį Miesto Tarybos nariai pagaliau pritars koncesijos sutarčiai su privačiu investuoju, kuris Klaipėdoje pastatytų modernų sporto ir laisvalaikio kompleksą.

Buvo pabrėžta, kad visi norintys lankyti žiemos sporto šakų treniruotes ant "Akropolio" ledo jau nebeišsitenka, tad gyvybiškai reikia naujo sporto komplekso.

Tam yra numatytas ir sklypas Ryšininkų g. 11 (buvusi miesto vandenvietės teritorija). Čia būtų ir ledo arena, ir daugiafunkcės sporto erdvės įvairioms komandinėms sporto šakoms su tribūnomis žiūrovams.

"Ant "Akrololio" ledo treniruojasi ir ledo ritulininkai, ir dailusis čiuožimas. Tiesiog mes jau nebetelpame ir norime atkreipti dėmesį į ledo arenos būtinybę", - sakė ledo ritulio klubo "Skatas" atstovas Eduaras Pavliukovas.

Jis teigė, kad dalis ledo ritulininkų yra priversti treniruotis vėlai vakare ar net naktimis.  

"Būtų puiku, jei išliktų ir "Akropolio" ledo arena, ir nauja atsirastų. Kuo daugiau vietos treniruotis, tuo geriau. Yra daug norinčių treniruotis, visi neišsitenka", - pabrėžė jis.

Klaipėdos dailiojo čiuožimo klubo "Speigas" vadovė ir trenerė Edita Dvarionienė akcentavo, kad nuvykus į pasaulinio lygio varžybas kolegos negali patikėti, jog Klaipėdos čiuožėjai treniruojasi ant prekybos centre esančio ledo.

"Visas pasaulis turi čiuožyklas, o mes treniruojamės prekybos centre. Patys suprantate, kad tai nėra geras dalykas. Vis tikimės, kad pastatys, vis žada, kad jau bus čiuožykla, mes vis tikime ir laukime“, – sakė E. Dvarionienė.

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad Sporto komplekso koncesijos projektas buvo pradėtas įgyvendinti dar 2017-2018 metais.

Tuomet buvo prognozuojama, kad toks objektas gali kainuoti apie 11,5 milijono eurų, o Savivaldybė jo išlaikymui per 23 metus galėtų skirti apie 18,9 milijono eurų.

Tačiau pirmasis koncesijos konkursas neįvyko, antrasis, kuriame buvo gauti du pasiūlymai, vyko 2020 metais, tačiau taip pat labai užsitęsė.

Galiausiai praėjusių metų pabaigoje buvo paskelbtas laimėtojas - UAB „Partnerystės projektai septyni“ (PPS), kurios 100 procentų akcijų priklauso Vilniaus statybų bendrovei „Eika“.

Klaipėdos politikai dabar turi apsispręsti, ar dėti parašą ant sutarties, kurios preliminari vertė dabartiniais skaičiavimais siekia apie 88 milijonus eurų.

Bendrovė PPS pateikė pasiūlymą, kad per 3 metus galėtų pastatyti 14 500 kvadratinių metrų ploto sporto kompleksą, kurio vertė su PVM siektų apie 22 milijonus eurų.

25 metų trukmės koncesijos laikotarpiu Klaipėdos savivaldybė privačiam investuotojui įsipareigotų sumokėti apie 44 milijonus eurų.

Dar maždaug tiek pat pajamų turėtų generuoti komercinė komplekso veikla.

Už koncesijos mokestį, kuris vidutiniškai per mėnesį siektų apie 160 000 eurų, Savivaldybė gautų 964 valandas sporto salių naudojimui. Apie trečdalį šio laiko būtu skiriama ledo arenai. Likusį laiką koncesininkas sales nuomotu komercinėmis kainomis.

Papildomoms paslaugoms Savivaldybė galėtų gauti 50 procentų nuolaidą.

Kitą savaitę, antradienį, 18 val. ant "Akropolio" ledo planuoja susirinkti ne tik žiemos sporto šakų treniruotes lankantys vaikai, suaugusieji, veteranai, jų treneriai, bet ir tėvelių bendruomenė. Taip dar kartą norima išreikšti savo poziciją dėl naujo sporto komplekso Klaipėdos mieste būtinybės. 

 

Pauliaus Matulevičiaus nuotraukos ir video

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder