Teniso vunderkindas nežada sustoti: ragina suremti pečius

(2)

Šeštadienį Memelio padelio klubo aikštyne (Stančių kaimas, Tvenkinių g. 30) organizuojamas padelio turnyras pasaulyje teniso arenose žibančio klaipėdiečio Edo Butvilo taurei laimėti. Šis turnyras išsiskirs tuo, kad visos surinktos lėšos bus panaudotos Edo ITF serijos turnyrų išlaidoms padengti.

„Klaipėdoje užauginome tokį teniso vunderkindą - prestižinio Vimbldono teniso turnyro čempioną, Europos jaunių U18 metų prizininką, “Roland Garros„ jaunių dvejetų turnyro nugalėtoją. Jo sąskaitoje - gausybė titulų, tačiau visi žinome, kad vykimas į varžybas, treniruotės ir visa kita atsieina didžiules lėšas. Raginu visus klaipėdiečius, verslininkus ir kitus neabejingus žmones prisidėti lėšomis prie šio mūsų talento progreso“, - kviesdamas į padelio teniso turnyrą ragino aktyvus klaipėdietis, padelio puoselėtojas ir entuziastas Artūras Žalys.

Jis džiaugėsi, kad jau kelerius metus Klaipėdos miesto savivaldybė lėšomis prisideda prie E. Butvilo sportinių rezultatų ir progreso, tačiau pabrėžė, kad norint progresuoti ir kilti į sportines aukštumas reikia visiems suremti pečius ir sutelkti jėgas.

"Edas pasiekė išties aukštą lygį - nuskynė daugybę pergalių, perėjo į vyrų amžiaus grupę, o čia 18-mečiui reikia lėšų ir laiko, kad įsitvirtintų.

Edas - tikras talentas ir tą jis jau ne kartą įrodė. Daugybę kartų garsino Klaipėdos miesto vardą. Mums - garbė ir prerstižas.

Negalime leisti, kad sustotų, o surėmę pečius galime padaryti taip, kad rezultatai tik gerėtų. Juk Edo ir Klaipėdos vardas skamba visame pasaulyje. Jis - tikras mūsų miesto ambasadorius", - akcentavo A. Žalys.

Jis ragino visus, galinčius prisidėti prie E. Butvilo pergalių, pervesti paramą bankiniu pavedimu šiais rekvizitais: Klaipėdos teniso trenerių federacija, sąskaitos numeris: LT067044000108627577, paskirtyje įrašant žodžius „Parama Edui Butvilui“.

Treniruojasi Ispanijoje

E. Butvilas pastaruosius kelerius metus treniruojasi ir gyvena Ispanijoje, Alikantės mieste.

Klaipėdoje tobulėti jam buvo sudėtinga, kadangi čia nėra tokių treniruočių partnerių, su kuriais galėtų lygiaverčiai varžytis.

Tiesa, gyvenimas Ispanijoje, treniruotės ir algos treneriams atsieina tūkstantines sumas, o kur dar nuolatinės kelionės į tolimas pasaulio šalis į varžybas, gyvenimas viešbučiuose ir panašiai.

Edo Butvilo išlaikymas per mėnesį atsieina apie 10 tūkstančių eurų.

„Vien trenerio darbas atsieina 3 500 eurų. Gerai, kad padeda miestas ir rėmėjai, bet lėšų tikrai neužtenka. Mums, tėveliams, nuolat reikia taupyti kiekvieną centą, kad tik galėtume skirti savo lėšas vykti į įvairius turnyrus. Visur, kur galėtume dalyvauti, neužtenka lėšų. Jei būtų daugiau pinigėlių, galėtume dalyvauti dar daugiau turnyrų ir taip tobulėti. Yra beprotiškai sunku...“ - „Vakarų ekspresui“ sakė Edo mama Dana Butvilienė.

Ji dar pridūrė, kad Edas yra labai užsispyręs ir kantriai siekiantis savo tikslų. Patikėkite, jo gyvenimas nėra rožėmis klotas, niekas nieko jam ant lėkštutės nepadėjo, visas pergales teko užsitarnauti juodu darbu ir prakaitu.

„Ko tik nepatirta: dešimtys tūkstančių automobiliu įveiktų kilometrų, bemiegės naktys, praleistos ant automobilio sėdynės, kasdien po maždaug 6 valandas liejamas prakaitas treniruotėse, nuo kurių kas dvi-tris savaites dėl padų susidėvėjimo reikia keisti sportinę avalynę... Gyvename tokia realybe“, - sakė D. Butvilienė.

Iš šalies atrodo viskas gražu: skambios ir istorinės Lietuvai pergalės Vimbldono jaunių turnyre, neoficialiame pasaulio teniso čempionate „Orange Bowl“ Amerikoje, triumfas ir džiaugsmas įvairių šalių turnyruose... Tačiau ar kuris iš mūsų susimąstėme, kokius dėl to šiam jaunam klaipėdiečiui tenka įveikti karžygiškus sunkumus?

KLAIPĖDOS AMBASADORIUS. Edas Butvilas nuolat į teniso varžybas vežasi Klaipėdos vėliavą ir pabrėžia, kad yra klaipėdietis.

Mama - lyg angelas sargas

„Mano mama sako: “Tu dabar padirbėk, pakentėk, o vėliau turėsi vardą, savo gyvenimą, galėsi didžiuotis tuo, ką padarei.„ Mama ir tėtis nuolat mane įkvepia ir skatina judėti į priekį“, - ne kartą sakė Edas Butvilas.

Jis pabrėžė, kad tėvai daug padeda, daug dėl jo yra paaukoję savo asmeninių lėšų.

„Per daugelį metų keliavimui į varžybas, apgyvendinimui ir sportui yra paaukota ne vienas šimtas tūkstančių eurų“, - pabrėžė Edas.

Jam antrino mama Daina: "Kas kiek gali, prisideda ir pažįstami verslininkai. Aš pati su Edu nuo mažų dienų vykstu į įvairius turnyrus automobiliu. Oj, kiek mes kartu esame apkeliavę Europos šalių... Per mėnesį anksčiau po tris savaites praleisdavome įvairiuose turnyruose ir aš visada su Edu kartu. Esame sukorę dešimtis tūkstančių kilometrų. Net po tris navigacines sistemas įsijungdavome, kad nepasiklystume.

Buvo ir tokių akimirkų, kai teko miegoti automobilyje. Aš Edui būdavau ir virėja, ir skalbėja, ir masažuotoja, ir psichologė, ir trenerė, ir gydytoja, kas tik nori... Yra buvę ir taip, kad Edas sužaidžia viename turnyre ir net nemiegoję tuoj pat sėdame į automobilį ir vykstame už pusantro tūkstančio kilometrų į kitą turnyrą.

Edas yra žaidęs turnyre po 15 automobilyje praleistų valandų, beveik nemiegojęs, ir sugebėjo laimėti.

Įsivaizduokite: turime ne tik patys nuvykti į turnyrus, dar susirasti viešbutį, apsigyventi, maitintis, tai irgi kainuoja. Per daugelį metų, jei paskaičiuotume, susidaro didžiulės sumos. Juk su Edu po turnyrus važinėti pradėjome, kai jam sukako vos šešeri metukai. Kaip aš sakau: „Antras mūsų namas.“ Bet po tokių pasiekimų supranti, kad einame teisinga linkme.

Pamenu, kartą išsinuomojome butą Norvegijoje, tačiau nežinojome, kad jis - ant didžiulio kalno. Važiuoju į kalną, o priešais - kitas automobilis. Aš verkiu ir prašau, kad jis važiuotų atgal, o aš į kalną. Ir taip visą savaitę kiekvieną dieną. Įsivaizduokite, dar buvau pasiėmusi kitus du vaikus, tad atsakomybė - didžiulė. Visko esu mačiusi ir patyrusi: ir streso, ir ašarų... Tai yra juodas darbas..." - pasakojo D. Butvilienė.

Užsuko į redakciją

E. Butvilas prieš kelias dienas grįžo iš Ispanijos į Klaipėdą laikyti abitūros egzaminų ir radęs trumpą valandėlę laiko užsuko į „Vakarų ekspreso“ redakciją pasidalinti naujomis gyvenimo pergalėmis, rūpesčiais ir džiaugsmais.

Jis pripažino, kad žengiant iš jaunimo į suaugusiųjų kategoriją pirmieji metai tenisininkams nėra lengvi, tačiau persilaužimui reikia laiko ir kantrybės.

„Dabar pasaulio teniso reitinguose esu 702-as. Su vyrais dėl kiekvieno taškelio, liaudiškai sakant, tenka kovoti nagais ir ragais. Negali atsipalaiduoti nė sekundei. Įtampos daug, bet sporte svarbu kantrybė, koncentracija ir užsispyrimas. Stengsiuos daryti viską kaip įmanoma geriau, dirbti iš širdies ir tikiu, kad ateis tokia diena, kai drąsiai galėsiu pasakyti: “Padariau viską, ką galėjau geriausio„. Kai iš širdies tiki tuo, ką darai, sėkmė anksčiau ar vėliau ateina. Tikiu šiuo gyvenimo dėsniu“, - pabrėžė E. Butvilas.

Apie Edo Butvilo ateities turnyrus, patirtį su planetos teniso žvaigždėmis ir ateities planus - artimiausiuose „Vakarų ekspreso“ sporto puslapiuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder