UEFA

UEFA sušvelninus sankcijas Rusijos futbolui, Ukraina, Lenkija, Anglija, Danija ir Švedija paskelbė, kad su rusais nežais

(2)

Ukraina pareiškė, kad boikotuos visus Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) turnyrus, kuriuose dalyvaus Rusija, o Lenkija paskelbė, kad nežais su šalies agresorės komandomis.

Taip abi šalys reagavo į UEFA sprendimą atšaukti draudimą rungtyniauti Rusijos jaunimo rinktinėms. Ukrainos futbolo federacija (UAF) antradienio vakarą pareiškė, kad jos komandos „nedalyvaus jokiose varžybose su Rusijos komandomis“. Kartu ji paragino ir kitas UEFA nares prisijungti prie boikoto.

„Mane nustebino vakarykštis UEFA vykdomojo komiteto pareiškimas. Jei Rusijos rinktinėms bus leista dalyvauti varžybose, mūsų rinktinės su jomis nerungtyniaus, – tinkle X trečiadienį rašė Lenkijos futbolo federacijos prezidentas Cezary‘is Kulesza. – Tai vienintelis teisingas sprendimas“.

Sporto naujienų agentūros SID duomenimis, apie rungtynių su rusais boikotą jau paskelbė ir Anglijos, Danijos bei Švedijos federacijos.

UEFA, reaguodama į Rusijos invaziją į Ukrainą, pernai iš savo turnyrų pašalino visas Rusijos komandas. Tačiau antradienį sąjunga šią priemonę sušvelnino, leisdama rungtyniauti U17 rinktinėms. Jaunimo komandos esą jau šį sezoną vėl galės rungtyniauti, pavyzdžiui, U17 vaikinų ir merginų Europos čempionatų atrankos varžybose.

UEFA savo sprendimą argumentavo tuo, kad „nepilnamečių karta“ neturėtų būti baudžiama už suaugusiųjų nusikaltimus, neleidžiant jiems dalyvauti tarptautinėse varžybose. Tačiau esą ir toliau jokios rungtynės negalės vykti Rusijoje. Rusijos jaunimo komandos negalės žaisti vilkėdamos nacionalinę aprangą. Tabu bus ir Rusijos nacionalinis himnas bei Rusijos vėliava.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder