Visas rungtynes atsilikinėjęs „Neptūnas“ pralaimėjo namuose

(4)

Klaipėdos „Neptūnas“ patyrė pralaimėjimą prieš Emmanuelio Lecomte vedamą Jonavos „Cbet“ ekipą rezultatu 75:87 (7:21, 24:22, 20:25, 24:19). Jonavos „CBet“ komanda vertėsi be sergančio trenerio Virginijaus Šeškaus, prabėgus vos minutei prarado Kahlilą Thomasą, bet tai nesutrukdė pasiekti pergalę.

Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo ne taip, kaip norėtų. Per pirmąsias 8 minutes uostamiesčio ekipa pataikė vos 1 metimą ir pelnė tik 3 taškus. Tuo tarpu svečiai iš Jonavos tuo naudojosi ir bėgo į priekį. Po taiklių Evaldo Šaulio baudos metimų, „Cbet“ pranašumas išaugo iki 11 (3:14). Kėlinio užbaigti sėkmingai nepavyko, o jonaviečiai susikrovė 14 taškų pranašumą (7:21).

Antrajame ketvirtyje uostamiesčio ekipos rezultatyvumas ženkliai pagerėjo, bet gynyboje vis dar buvo problemų. Po Deivido Gailiaus taiklaus tolimo metimo, „Neptūno“ atsilikimas sumažėjo iki 9 taškų (28:37), bet vėl iniciatyvą į savo rankas susigrąžinę „Cbet“ krepšininkai iki ketvirčio pabaigos laikė užtikrintą, dviženklį pranašumą (31:43).

Pirmoje susitikimo dalyje klaipėdiečiams sunkiai sekėsi branginti kamuolį puolime. Iš viso Dainiaus Adomaičio auklėtiniai per du kėlinius padarė 12 klaidų, po kurių „Cbet“ pelnė 15 taškų.

Žygimantas Janavičius po ilgosios pertraukos jau pirmoje atakoje smeigė tritaškį metimą ir dar sykį deficitą sumažino iki vienženklio, bet Pauliaus Malašausko auklėtiniai ne tik greitai susigrąžino turėtą pranašumą, bet jį dar ir padidino. Uraganinio Jonavos ekipos puolimo nesustabdęs „Neptūnas“ prieš lemiamą ketvirtį turėjo 17 taškų deficitą (51:68).

Ketvirtasis kėlinys uostamiesčio ekipai prasidėjo teigiamai. Per 2 minutes pavyko priartėti iki 12 taškų. Vis dėlto gera energija ketvirčio nepadėjo atsilikimo sumažinti dar labiau, kadangi abi ekipos didesnį dėmesį skyrė gynybai. Klaipėdiečiams atkurti intrigos neleido E. Lecomte, kuris tiesiog baudė šeimininkų ekipą tolimais metimais ir aštriais reidais.

Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius 19 (6 atk.kam.), Žygimantas Janavičius 14 (6 rez.perd.), Benas Griciūnas 11 (7 atk.kam.), Matas Jogėla 9, Adomas Sidarevičius 7.

Jonavos „Cbet“: Emmanuelis Lecomte 28, Evaldas Šaulys 15, Vitalijus Kozys 14, Edvinas Šeškus 12, Tomas Zdanavičius 11.