Apklausus ukrainiečius paaiškėjo, kad labiausiai jų netenkina algų mūsų šalyje dydis (13)

Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje įsidarbino per 21 tūkst. ukrainiečių, apie pusė visų darbingo amžiaus žmonių. Apklausus ukrainiečius paaiškėjo, kad labiausiai jų netenkina algų mūsų šalyje dydis.

Apie 11 tūkst. ukrainiečių įsidarbino su Užimtumo tarnybos pagalba, dar 2,2 tūkst. darbo vietų ukrainiečiams siūloma.

Tačiau atliktas tyrimas atskleidė, kad dažniausiai įvardinama priežastis, kodėl nesiseka rasti darbo buvo minimas kalbos barjeras bei vaikų priežiūra.

Tyrime dalyvavo 104 respondentai.

78,4 proc. tyrime dalyvavusių respondentų nurodė, kad norėtų pakeisti darbą.

Darbo pakeitimo priežastys yra skirtingos, tačiau pažymėtina tai, kad net 41 proc. respondentų nepatenkinti gaunamu darbo užmokesčiu (mano, jog jis per žemas), 28,2 proc. atsakiusiųjų norėtų darbo pagal savo turimą kvalifikaciją ir 12,8 proc. tvirtina, jog darbo sąlygos gana sunkios.

46,2 proc. apklaustųjų nurodė, kad galvoja apie savo verslą Lietuvoje, tačiau jiems trūksta informacijos. Beveik pusė pasigenda konsultacijų su specialistais.

Daugiausia ukrainiečių dirba didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje - 6,8 tūkst., t. y. beveik kas trečias dirbantis ukrainietis, Kaune - 2,9 tūkst., t. y. kas septintas nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje įsidarbinęs ukrainietis, Klaipėdoje - 2,6 tūkst. žmonių.

Organizatorių nuotr.

Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder