Sukčiai iš vyro išviliojo 15 tūkst. eurų

Atskleidė kiek galima uždirbti investuojant: lietuvių gaunamos palūkanos siekia šimtus tūkstančių eurų

Investuoti ar neinvestuoti? Šis klausimas dažnai kyla neseniai finansų rinkas atradusiems asmenims, kurie norėtų įdarbinti savo pinigus.

Nors universalaus ir visiems galiojančio atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau istoriniai duomenys leidžia teigti, kad investuojantys ilguoju laikotarpiu dažniausiai džiaugiasi sėkme. Tą parodė ir tarpusavio skolinimo platformos „Paskolų klubas“ duomenys, kuriuose apžvelgiama didžiausių bendrovės investuotojų portfeliai. Tarp uždirbtų investuotojų palūkanų – kelis šimtus tūkstančių eurų siekiančios sumos.

Kiek galima uždirbti investuojant per tarpusavio skolinimo platformas?

Didžiausios Lietuvoje tarpusavio skolinimo platformos „Paskolų klubas“ duomenimis, platforma naudojasi daugiau nei 14 tūkst. žmonių, o investicijos į vartojimo ar verslo paskolas vidutiniškai generuoja 14 proc. palūkanas. Dėl šios priežasties savo veiklą 2016-aisiais metais pradėjusi bendrovė gali pasigirti įspūdingais investuotojų rezultatais.

Bendrovė visiems savo vartotojams jau yra išmokėjusi daugiau nei 24,5 mln. eurų sumą, o didžiausią investicinį portfelį platformoje turintis investuotojas gali pasigirti didesniu kaip 0,5 milijono eurų krepšeliu. Viso platformoje 300 tūkst. eurų viršijančius investicijų portfelius turi net 6 asmenys. Tuo tarpu net 8 investuotojai gali pasidžiaugti daugiau kaip 100 tūkst. eurų siekiančia palūkanų grąža. Platformos rekordininkas – investuotojas, kuris uždirbo beveik 350 tūkst. eurų siekiančią investicijų grąžą.

„Jei investuojama pakankamai ilgą laiką, pavyzdžiui, penkis, dešimt ar daugiau metų, diversifikacija ir sudėtinių palūkanų efektas lemia, kad portfelio svyravimai ilguoju laikotarpiu išsilygina, o vartotojai gali džiaugtis stabiliai generuojamu pelnu. Taip investuotojai džiaugiasi ne tik pradinio įnašo grąža, bet ir uždirbtų palūkanų generuojamomis pajamomis. Žinoma, prieš siekiant uždirbti šimtatūkstantines sumas reikia pasirūpinti dideliu pradiniu kapitalu, tačiau tendencija išlieka aiški – investuoti ilguoju laikotarpiu tikrai apsimoka“, – teigia „Paskolų klubo“ vadovė Indrė Krasovskė.

10 didžiausių investuotojų per šią tarpusavio skolinimo platformą kartu suinvestavo į paskolas, kurių bendra suma siekia 3,7 mln. eurų. Tokio dydžio investicijos platformos vartotojams leidžia džiaugtis įspūdinga finansine grąža – 10 didžiausių investuotojų kartu jau pasidalino daugiau kaip 1,7 mln. eurų siekiančias pajamas.

Tarpusavio skolinimo platformos – vis dažnesnis investuotojų pasirinkimas

Didžiausių „Paskolų klubo“ investuotojų pavyzdys atspindi bendrą tendenciją – tarpusavio skolinimo platformų patrauklumas pastaraisiais metais įvertinamas daugelio pradedančiųjų ir patyrusių investuotojų. Platformų naudotojai gali džiaugtis plačiomis investicijų diversifikavimo galimybėmis, sudėtinių palūkanų teikiama grąža ir stabiliai generuojamu pelnu. Priešingai nei daugelis kitų turto klasių, kurios smarkiai reaguoja į bendrus rinkos judėjimus, tarpusavio skolinimo platformos vartotojams pateikia tiksliai išreikštą tikėtiną grąžą ir paskolų grąžinimo grafiką.

Bendrovės vadovė primena, kad pasirinkimas investuoti, nepaisant bendrų pozityvių tendencijų, yra susijęs su rizika. Praeities grąžos rezultatai nenumato ir nelemia ateities pasiekimų. Dėl to kiekvienas investuotojas privalo atidžiai susipažinti su visomis investicinių projektų sąlygomis, platformų veikla ir kita būtina informacija.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder