Bankrutuoja elektromobilių startuolis „Fisker“

JAV elektromobilių gamintoja „Fisker“ pirmadienį pranešė apie savo bankrotą, kaip priežastį nurodydama sunkumus dėl infliacijos ir gamybos bėdas.

Šiuo metu tarp bendrovės „Fisker“ ir „finansiškai suinteresuotų asmenų vyksta toli pažengusios diskusijos“ dėl bendrovės turto pardavimo, teigiama naktį į antradienį pasirodžiusiame bendrovės pranešime spaudai, kuriame skelbiama apie pradėtą bankroto bylą.

„Mes, kaip kitos elektromobilių pramonėje veikiančios bendrovės, susidūrėme su įvairiais rinkos ir makroekonominiais sunkumais, turėjusiais įtakos mūsų gebėjimui našiai dirbti“, – nurodoma pranešime.

„Fisker“ jau ne vieną mėnesį patiria finansinių sunkumų, dėl kurių buvo priversta sustabdyti 2022 m. rinkai pristatyto modelio „Ocean“ gamybą.

2020 m., kai „Fisker“ susijungė su viena iš investicinės įmonės „Apollo“ patronuojamųjų įmonių ir biržoje buvo pradėta prekiauti jos akcijomis, bendrovės vertė siekė 2,9 mlrd. JAV dolerių.

Vasarį bendrovės steigėjas Henrikas Fiskeris kalbėjo, kad 2023-ieji buvo labai sunkūs metai – vėlavo dalys, kildavo problemų dėl darbo jėgos, o išaugus infliacijai sumažėjo elektromobilių paklausa.

JAV automobilių gamintojai patiria didelę gamintojų iš Kinijos konkurenciją, o didžiausia JAV elektromobilių bendrovė „Tesla“ balandį pranešė atleisianti daugiau nei 14 000 darbuotojų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder