„Capitalica“ plėtojamame verslo centre Rygoje kursis Šveicarijos „Swisscom“

Rygoje verslo centrą „Verde“ vystanti SBA Grupės įmonė „Capitalica Asset Management“ su didžiausia Šveicarijoje telekomunikacijų kompanija „Swisscom“ sudarė vieną didžiausių pastarojo meto nuomos sandorių Latvijos biurų rinkoje.

Pagal pasirašytą sutartį, jau vasarąCapitalica Baltic Real Estate Fund I“ priklausančiame „Verde“ centre „Swisscom“ įsikels į 1500 kv. m. plotą, o nuo 2024-ųjų nuomojamą plotą padidins iki beveik 4000 kv. metrų.

Poreikis tvarumui ir funkcionalumui

„Solidaus tarptautinio, į darbuotojų gerovę ir tvarumą orientuoto nuomininko atėjimas patvirtinta mūsų pasirinktos strategijos teisingumą – didelį potencialą turinčiai Rygos rinkai pasiūlyti aukščiausios klasės ir žaliausius mieste biurus. „Swisscom“ įvertinimas neabejotinai katalizuoja ir kitų nuomininkų atėjimą ir šiuo metu turime daug derybų su įsikurti „Verde“ siekiančiomis kompanijomis. Sėkmingų rezultatų tikimės jau artimiausiu metu“, – sako „Capitalica Asset Management“ generalinis direktorius Andrius Barštys.

„Swisscom“ yra ne tik didžiausia telekomunikacijų paslaugų teikėja, bet ir viena pirmaujančių IT bendrovių Šveicarijoje. Dar 2020 m. pabaigoje ji paskelbė apie planą iki 2025 m. Rygoje įsteigti antrąjį „DevOps“ centrą už Šveicarijos ribų ir į šį projektą investuoti iki 20 mln. eurų. Įmonė užsibrėžė ambicingą tikslą Rygoje sukurti vieną iš pirmaujančių Europoje technologijų plėtros centrų. Šiuo „Swisscom“ jau veikia Rygoje ir čia nuomojasi nuo 440 kv. m. biurą, tad įsikūrus „Verde“ tarptautinės kompanijos nuomojamas plotas išaugs beveik 10 kartų.

„SBA" nuotr.

„Pasirinkimas bendradarbiauti su „Verde“ buvo labai natūralus. Visų pirma todėl, kad turime galimybę augti kartu su verslo centru. Mūsų strategijoje iki 2025 m. daugiau dėmesio skiriame darbuotojams. Vien šiais metais kolegų skaičius ūgtels nuo 40 iki 120, 2023 m. – 200, o 2024 m. pabaigoje – 280 darbuotojų.

Čia mes galėsime organiškai augti kartu su „Verde“ verslo centro kompleksu. Mūsų sprendimui įtaką darė ir tvarumas, kuris yra vienas įmonės prioritetų, o šiuo aspektu „Verde“ vertybės sutampa su mūsų. Tikimės, kad bendradarbiavimas padės iki 2025 m. mūsų veiklos CO2 pėdsaką sumažinti iki nulio. Galiausiai, svarbu ir tai, kad naujojo biuro vieta, infrastruktūra puikiai atitinka tiek mūsų verslo, tiek ir darbuotojų poreikius“, – sako Elina Branta, „Swisscom“ „DevOps“ centro Latvijoje produkto vadovė.

Be biuro patalpų, „Verde“ nuomos ir 200 kv. m. darbuotojams skirtą terasą.

„Nors Covid-19 pandemija smarkiai paveikė mūsų įpročius ir darbo organizavimą, pirmaujančios pasaulio IT, finansų ir kitos įmonės savo ateities plėtrą daugiausia sieja su patrauklios, lanksčios ir į bendradarbiavimą orientuotos darbo aplinkos darbuotojams kūrimu. Būtent tokius patogumus kartu su privačia terasa suteiksime vienai sparčiausiai augančių IT bendrovių Latvijoje – „Swisscom“, – sako „Verde“ komercijos direktorė Iveta Lace.

Investuotojai atrado Rygą

„Colliers Baltics“ partneris ir vadovas Erikas Bergmanas (Eriks Bergmans) teigia, kad biurų rinka įgauna stiprų pagreitį tiek Rygoje, tiek ir kitų Baltijos šalių sostinėse. Kompanijos jau pakeitusios savo strategijas dėl darbo organizavimo ir kaip niekad svarbūs tapo biurų funkcionalumo pokyčiai.

Nuomininkams dabar ypač svarbu, kad patalpos galėtų būti adaptuojamos mišriems darbo principams – tiek biuruose, tiek ir dirbant iš namų. E. Bergmanas taip pat pastebi, kad nuomininkai tampa vis reiklesni kokybei, tvarumui ir vidiniam biurų klimatui. Į rinką naujai ateinančios finansų, IT, startuolių, globalių paslaugų kompanijos vis dažniau žvalgosi į galimybes savo verslą plėsti Rygoje. Būtent dėl šių priežasčių modernus ir žalias biurų centras „Verde“ yra stiprus pavyzdys, kaip kurti ateities biurus, kurie gali adaptuotis prie verslo poreikių.

„SBA" nuotr.

Dviejų „Verde“ pastatų nuomojamas plotas – 30 000 kv. m., o bendras plotas kartu su jau pastatyta požemine automobilių stovėjimo aikštele sieks 45 000 kv. metrų. Abiejuose 11 aukštų pastatuose bus įrengta apželdinta 600 kv. m. terasa su darbo vietomis lauke ir kitais patogumais, kurie pagerins čia dirbančių darbuotojų produktyvumą ir gerovę. Pirmasis pastatas taps pirmuoju ir vieninteliu A klasės biurų pastatu, kuris Rygoje bus atidarytas šių metų birželį. Antrojo pastato, kurio statybos jau prasidėjusios, atidarymas numatytas 2023 m. gegužę.

„Verde“ verslo centrą plėtoja SBA Grupės įmonė „Capitalica Asset Management“, o statybų procesus valdo kita grupės bendrovė – „Notus Developers“. Generalinis rangovas – Latvijos statybų  bendrovė „Velve“. Planuojama, kad investicijos į „Verde“  sieks daugiau nei 65 mln. eurų.

Be „Verde“ Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ taip pat priklauso verslo centrai „Kauno dokas“  ir „Z135“ Vilniuje bei prekybos centras „Luizė“ Klaipėdoje.

 

 

 

Sidebar placeholder