Chaosas pasaulio oro uostuose – masiškai atšaukiami skrydžiai: tai pasiekė ir Lietuvą

Pasaulyje šiek tiek aprimus COVID-19 pandemijai ir panaikinus kelionių apribojimus, itin išaugo kelionių paklausa. Daugybė kelionių išsiilgusių žmonių suskubo keliauti, tačiau po kelerių metų ramesnio laikotarpio dabar oro uostai jau nebespėja aptarnauti tokių didelių klientų srautų.

 

Archyvų nuotr.

Nors pastaruoju metu Lietuvos oro uostuose buvo ramu, šiomis dienomis kelionių organizatorius „Itaka“ išplatino pranešimą, kad atšaukiami dviejų datų kelionių paketai. „Itaka“ keliautojams siūlė iš Vilniaus vykti į Madeirą.

Dėl oro linijų bendrovių „Enter Air“ ir „Smartwings“ atšauktų skrydžių į Madeirą turėję vykti lėktuvai nekilo vakar, taip pat reisas nebus vykdomas ir birželio 28 d.

Pasak „Itaka“ generalinio direktoriaus Dominiko Miłowskio, skrydžius tenka atšaukti dėl kelių vienu metu sutapusių aplinkybių.

„Visų pirma, nuoširdžiai atsiprašome visų žmonių, kurių atostogų planai buvo sujaukti. Su tokia situacija aviacijos sektoriuje susiduriame pirmą kartą per 30 agentūros gyvavimo metų, todėl mums patiems tai didelis netikėtumas ir iššūkis.

Bet net ir sudėtingomis sąlygomis ieškome sprendimų: pasiūlėme keliautojams alternatyvius išskridimo variantus iš Lenkijos miestų. Be to, dalis tuo pasinaudojo.

Žmonėms, norintiems perkelti savo atostogas į kitas datas ar kitas kryptis – tiek artimiausiuose, tiek vėlesniuose vasaros ar žiemos sezonuose – taikysime specialią nuolaidą.

Archyvų nuotr.

O tiems, kuriems alternatyvūs variantai netiko, pinigai bus grąžinti nedelsiant“, – sako D.Miłowskis.

Kelionių organizatorius dalijasi informacija, kad popandeminiu laikotarpiu susidarė kontroversiška situacija.

Artimiausios vasaros kelionės yra visiškai parduotos ir poreikis atostogoms toliau auga, tačiau oro linijų bendrovės susiduria su įvairiais iššūkiais: laikinais oro erdvių uždarymais, orlaivių ir visų grandžių darbuotojų trūkumu.

Dėl šių priežasčių krizinės situacijos jau kurį laiką fiksuojamos Londono, Amsterdamo, Briuselio, Tuniso oro uostuose. Dabar tai pasiekė ir Lietuvą.

Londono Gatviko oro uostas penktadienį (birželio 17 d.) pranešė, kad sumažins vasaros skrydžių skaičių, paaiškindamas sprendimą darbuotojų trūkumu, sukėlusių chaosą po pandeminių apribojimų atšaukimo atsigaunančios paklausos fone, buvo rašoma BNS.

„Gatviko oro uostas laikinai sumažins plėtros tempą liepos ir rugpjūčio mėnesiais“, kad galėtų pasiūlyti keleiviams „patikimesnį ir geresnį paslaugų standartą“, sakoma paskelbtame pranešime. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į ribotus išteklius.

Pirmadienį (birželio 20 d.) apie vasarą ketinamą sumažinti skrydžių skaičių pranešė ir Didžiosios Britanijos pigių skrydžių bendrovė „EasyJet“, aviacijos sektoriui susiduriant su didžiuliu darbuotojų trūkumu.

Nepaisant chaoso kelionių pramonėje, „EasyJet“ pabrėžė, kad jos užsakymų apimtys išliko „geros“ didžiausios paklausos laikotarpiu – liepos ir rugpjūčio mėnesiais, rašoma BNS.

„Apgailestaujame, kad kai kuriems klientams negalėjome suteikti paslaugos, kurios jie tikėjosi iš mūsų“, – kalbėjo „EasyJet“ vadovas Johanas Lundgrenas.

Vokietijos oro linijų bendrovė „Lufthansa“ liepą dėl darbuotojų trūkumo atšaukė beveik 1 tūkst. skrydžių, rašoma „SchengenVisaInfo.com“.

„Lufthansa“ atstovas spaudai leidiniui „Insider“ anksčiau sakė, kad oro linijų bendrovė jau atšaukė apie 900 vietinių ir trumpųjų Europos skrydžių, kurie buvo suplanuoti liepos mėnesį.

Archyvų nuotr.

Ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder