Elektros pasiūla ir paklausa ateityje vis labiau priklausys nuo orų

Elektros energijos pasiūla ir paklausa ateityje vis labiau priklausys nuo oro sąlygų, prognozuoja Tarptautinė energetikos agentūra (TEA).

Kaip pažymima naujausioje TEA ataskaitoje apie elektros rinką, praėjusią vasarą Europą, Indiją ir Kiniją kamavusios sausros ir karščio bangos čia lėmė suintensyvėjusį oro kondicionierių naudojimą.

Tuo metu JAV užklupusi žiema šioje šalyje sukėlė didelio masto elektros išjungimus.

Anot ataskaitos, orų įtaką elektros paklausai, be kita ko, augina didėjanti šildymo elektrifikacija ir tai, kad elektros gamyboje vis dažniau naudojami atsinaujinantieji, tačiau nuo oro sąlygų priklausantys ištekliai.

Nors dėl šios priežasties ateinančiais metais numatomas elektros generavimo sukuriamų anglies dvideginio (CO2) išlakų mažėjimas, TEA pabrėžia, kad yra svarbu didinti energijos sistemų lankstumą ir tuo pat metu užtikrinti tiekimo saugumą bei tinklų atsparumą.

Nors Europoje elektros gamybos procesai pernai sukūrė dideles išlakas, padidėjus anglies ir dujų suvartojimui, tačiau sumenkus energijos generavimui hidroelektrinėse ir branduolinėse jėgainėse, ši tendencija ateityje keisis – TEA skaičiuoja, kad metinės išlakos kasmet iki 2025-ųjų turėtų sumažėti vidutiniškai po 10 proc.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder