Lenkija gali padėti Ukrainai atkurti prekybos laivyną

Lenkijos laivų statybos pramonė ketina padėti Ukrainai atkurti jos prekybinį laivyną. "Crist" laivų statybos bendrovės direktorius Tadeušas Kopovskis (Tadeusz Kopowski), cituojamas "Ukrinform".

"Lenkijos laivų statybos pramonė siūlo sukurti nuolatines Lenkijos ir Ukrainos darbo grupes, kuriose būtų aptariama laivų statyba Ukrainai, prekybinio laivyno atnaujinimas ir abiejų šalių projektavimo biurų bendradarbiavimas."

Kopowskis pridūrė, kad Lenkijos pusė yra pasirengusi pasiūlyti Ukrainos studentams mokymus Gdansko politechnikos mokyklos laivų statybos katedroje ir Gdynės jūrų akademijos laivybos katedroje.

"Tai susiję su tuo, kad būsimasis Ukrainos prekybos laivynas turėtų savo kapitonus ir inžinierius, kurie aptarnautų šiuos laivus", - paaiškino "Crist" laivų statybos bendrovės direktorius.

Pasak jo, Lenkijos pusė yra pasirengusi atlikti auditą Ukrainos laivų statytojams, padėti atkurti jų techninius pajėgumus ir pradėti statyti laivus bendradarbiaujant su projektavimo biurais ir specialistais iš Lenkijos.

"Tai išsamus pasiūlymas daugeliui metų", - pažymėjo Kopovskis.

Jis pridūrė, kad atsižvelgiant į gerus Ukrainos ir Lenkijos prezidentų santykius ir gavus jų sutikimą, Amerikos pusei būtų galima pasiūlyti bendradarbiavimą, kuris iš dalies finansuotų Ukrainos prekybinio laivyno atkūrimą, ypač pagal panaudos sutartį.

Lenkijos laivų statybos pramonės atstovas pažymėjo, kad bendradarbiavimas galėtų prasidėti, pavyzdžiui, statant vilkikus ir baržas, kuriomis Dniepro upe būtų gabenamos statybinės medžiagos ir metalurgijos produktai, ir pan.

Pažymėtina, kad Lenkijos laivų statybos grupė turi dvi laivų statyklas Gdanske ir Gdynėje.

Archyvų nuotr.
Ekrano nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder