Maisto kainos vis dar auga. Kurioje Europos šalyje šis sunkmetis didžiausias?

Remiantis Europos statistikos agentūros "Eurostat" trečiadienį paskelbtais duomenimis, maisto kainos visoje Europoje toliau didėjo, nors infliacija gruodžio mėn. mažėjo antrą mėnesį iš eilės.

Gruodžio mėn. maisto kainų infliacija ES sudarė 18,2 proc. ir 16,2 proc. euro zonoje, t. y. šiek tiek sumažėjo, palyginti su lapkričio mėn. vidurkiu.

Tačiau kai kurių pagrindinių maisto produktų, tokių kaip cukrus, pieno sūris ir kiaušiniai, aliejus ir riebalai, kainos vis dar kyla.

Labiausiai kainos padidėjo Vengrijoje - beveik 50 procentų, antroje vietoje Lietuva - 33,5 procento, po jos Estija - 30,8 procento.

Mažiausi kainų pokyčiai užfiksuoti Liuksemburge - 11,1 procento, Airijoje - 12,1 procento ir Kipre - 12,2 procento.

Organizatorių nuotr.

Šešios maisto produktų kategorijos, kurių kainos ES šalyse padidėjo labiausiai, buvo šviežias nenugriebtas pienas, kiaušiniai, cukrus, aliejus ir riebalai, sviestas ir kitas maistinis aliejus - vidutiniškai nuo 30,2 proc. iki 56,6 proc.

Organizatorių nuotr.

Estijoje cukraus kainos padvigubėjo, Čekijoje pakilo 98,9 proc. ir Lenkijoje - 87,4 proc. švedijoje, Danijoje ir Liuksemburge kainų pokytis buvo apie 10 proc.

Organizatorių nuotr.

Kito pagrindinio maisto produkto - kiaušinių - kainos padidėjo labai įvairiai: nuo 14,8 proc. Liuksemburge iki 92,5 proc. Čekijoje, o ES vidurkis buvo 30 proc.

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: euronews.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder