Prasideda butų „Bastionų namuose“ pardavimai

(12)

Turistai dažnai nustemba, Klaipėdos senamiestyje vakarais sutikdami vos vieną kitą praeivį. Daugybė jaunų miestiečių šeimų, kurioms gyventi centre būtų patogu, yra išsikėlusios į individualius namus kitoje Palangos plento pusėje.

Didžiausia problema - trūksta naujo išskirtinio gyvenamojo būsto, kuris paskatintų klaipėdiečius išlipti iš automobilių ir mėgautis gyvenimo miesto centre privalumais - biurais ir mokyklomis gretimoje gatvėje, kultūrinėmis erdvėmis, paslaugomis bei pramogomis.

Bet, atrodo, ledai šioje srityje pajudėjo. Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eriadas“ paskelbė, kad pradeda butų pardavimus „Bastionų namuose“ greta senamiesčio ir Danės upės.

Bastionų namai

Nauji namai išskirtinėje vietoje

Pirmajame „Bastionų namų“ etape bus statomi du A++ klasės namai, kuriuos „Eriadas“ planuoja baigti kitų metų paskutiniame ketvirtyje. Šiuose namuose galima įsigyti 30-86 kv. m. ploto butus su daline apdaila.

„Klaipėdoje nėra statoma daug naujų gyvenamųjų namų, todėl naujų kokybiškų butų paklausa yra labai didelė. Išskirtinė ir šio projekto vieta - už Jono kalnelio, pačioje miesto širdyje, kur viskas pasiekiama per kelias minutes“, - kalba „Eriado“ vadovė Vita Žutautaitė.

„Bastionų namai“ iškils beveik 4 hektarus apimančioje teritorijoje, patenkančioje į Klaipėdos senamiesčio zoną ir besiribojančioje su buvusių bastionų įtvirtinimais. Šioje vietoje ilgą laiką veikė potašo fabrikas, grūdų perdirbimo įmonė, tabako fabrikas, o nuo 2000 metų teritorija buvo tuščia ir apleista.

Ekspertai tiki, kad buvusios Klaipėdos pramoninės zonos atgimimas gali pakartoti Vilniaus Paupio rajono sėkmę.

Bastionų namai

Senamiesčio gyventojų skaičius padvigubės

V. Žutautaitės teigimu, sutvarkyta teritorija įneš naujos gyvybės į miesto centrą, o „Bastionų namų“ kvartalas darniai įsilies į aplinką ir taps savotišku senamiesčio tęsiniu. Sutvarkytos Danės upės prieigos taps visiems miestiečiams patrauklia rekreacine zona.

„Ypač daug būsimų pirkėjų užklausų sulaukėme po to, kai šių metų sausį kartu su partneriais ėmėmės iniciatyvos aplink Bangų gatvę suburti Malūnų bendruomenę. Šioje miesto dalyje yra daug iniciatyvių verslų, kultūros bei sporto įstaigų ir organizacijų, mokyklų, veiklą pradės daug naujų maitinimo ir paslaugų įstaigų, planuojamas modernus biurų kompleksas bei prekybos centras. Labiausiai Malūnų bendruomenei ir Klaipėdos centrinei daliai kol kas trūksta gyventojų, tad naujakuriai čia laukiami išskėstomis rankomis“, - pasakoja V. Žutautaitė.

Skaičiuojama, jog, užbaigus „Bastionų namų“ statybas, Klaipėdos senamiesčio gyventojų skaičius padidės maždaug 2 tūkst.

Bastionų namai

Didina viso miesto patrauklumą

Patogi „Bastionų namų“ lokacija, kokybiško būsto pasiūla bei bendruomenės privalumai Klaipėdai suteikia naujų galimybių pritraukti talentų. Išskirtiniai būstai didina miesto patrauklumą, todėl projekto vystytojas sulaukia daug užklausų ne tik iš klaipėdiečių, bet ir norinčiųjų Klaipėdoje įsigyti antrą būstą.

Vienas iš įvardijamų vietos privalumų - galimybė derinti darbą ir poilsį. Pasak V. Žutautaitės, „Bastionų namų“ gyventojai ras balansą tarp miesto ir kurorto, ramybės ir aktyvios veiklos. Tai miesto centras, kuriame patogu gyventi, kartu čia gausu žaliųjų erdvių ir gamtos, erdvių laisvalaikiui leisti.

Bastionų namai

Iš viso „Bastionų namų“ projekte suplanuoti 6 kvartalai, turintys skirtingą architektūrinę išraišką, kuriuose bus pastatyta 15 gyvenamųjų namų. 2 kvartalams (5 namams) statybos leidimai jau yra gauti, o likusiems 10 namų statybos leidimus planuojama gauti dar šiais metais. Visą projektą numatoma išplėtoti per maždaug 8-erius metus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder