Populiarėjančias kremavimo paslaugas „Aterna“ suteikia be eilių

Pernai Lietuvoje kremuota daugiau nei 10 tūkst. žmonių palaikų, arba maždaug kas ketvirtas mirusysis mūsų šalyje. Todėl nenuostabu, kad Klaipėdos Joniškės gatvėje veikiantis bendrovės „Aterna“ valdomas kolumbariumas sulaukia vis daugiau artimuosius išlydinčių žmonių dėmesio. Iš kolumbariume įrengtų 900 kriptų trečdalis jau užimta.

Laidojimo namų „Aterna“ direktorė Simona Taurienė teigia, kad, augant kolumbariumo paklausai, vis daugiau dėmesio skiriama jo aplinkos priežiūrai ir saugumui.

„Preciziškai rūpinamės teritorijos apželdinimu, priežiūra, užtikriname kriptų švarą, jei reikia, uždegame žvakutes ar kriptas papuošiame gėlėmis.Stengiamės sukurti aplinką, kurioje prie kriptų atėję žmonės galėtų ramiai pabūti, prisiminti išėjusius artimuosius. Papildomai tam greta kriptų įrengėme suoliukus“, - pasakoja pašnekovė.

Kolumbariumo teritorija ir jos prieigos yra ne tik itin kruopščiai prižiūrimos, bet ir saugomos. Norintiesiems yra sudaryta galimybė kolumbariumą stebėti internetu 24 val. per parą.

S. Taurienė atkreipia dėmesį, kad kriptų stebėjimo kameromis paslauga tampa vis populiaresnė. Atsižvelgiant į tokį poreikį, kolumbariumo teritorijoje įrengta papildomų vaizdo stebėjimo kamerų.

Krematoriumas jau veikia ir Klaipėdoje

„Aterna“ valdo ne tik kolumbariumą, bet ir dvejus laidojimo namus Klaipėdoje. Vieni jų įsikūrę Šilutės plente, kiti – šalia kolumbariumo, Joniškės gatvėje. Neseniai įmonių grupė, kuriai priklauso „Aterna“, visai šalia Klaipėdos, Ketvergiuose, atidarė ir naują krematoriumą. Jame be apribojimų galima kremuoti iš bet kokių medžiagų pagamintus, net ir dažytus, lakuotus bei ypatingai didelius karstus. 

Todėl klaipėdiečiams ir Vakarų Lietuvos gyventojams paskutiniu metu nebekyla problemų dėl artimųjų palaikų kremavimo – jiems nebereikia jų vežti į Kėdainiuose ar Lenkijoje veikiančius krematoriumus.

„Pandemijos metu mūsų laidojimo namai sulaukė daugybės užsakymų, o eilės į Kėdainių ar Lenkijos krematoriumus kartais tekdavo laukti net savaitę ir ilgiau. Džiaugiamės, kad turėdami savo krematoriumą išsprendėme eilių klausimą bei iš vienų rankų galime pasiūlyti visas laidojimo paslaugas“, - sako „Aternos“ vadovė.
 

VADOVĖ. Laidojimo namų „Aterna“ direktorė Simona Taurienė pastebi, kad paskutiniu metu jaučiamas išaugęs klientų poreikis laidotuves organizuoti per kelis miestus: „Turime visas galimybes tai atlikti perimdami visus organizacinius darbus, kad artimieji, užuot rūpinęsi laidotuvių reikalais, galėtų susitelkti į patį atsisveikinimą.“

Populiarėja tvarūs sprendimai

S. Taurienė pažymi, kad populiarėjantis kremavimas prisideda ir prie aplinkos tvarumo. Tyrimai rodo, kad kremavimas yra 10 proc. tvaresnis už tradicinį laidojimą.

„Tradicinių karstų gamybai sunaudojama daug išteklių. Tuo metu kremavimui siūlome ekologiškus karstus, kuriems gaminti nenaudojamas lakas, kurio sudėtyje esančios toksiškos cheminės medžiagos kremavimo metu gali išsiskirti ir patekti į aplinką. Taip pat siūlome ir kitų ekologiškų laidojimo sprendimų, pavyzdžiui, biologiškai suyrančias urnas“, - pasakoja pašnekovė bei priduria, kad klientai vis dažniau domisi tvariais laidojimo būdais bei netradicinėmis pelenų išbarstymo vietomis.

Nuo lapkričio įsigaliosiančios Žmogaus palaikų laidojimo įstatymo pataisos kremuotus palaikus leis laidoti ne tik dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, bet ir išbarstyti pelenus ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje, upėse, išskyrus urbanizuotas teritorijas ar paplūdimius.

„Aterna“ turės visas galimybes organizuoti tokias atsisveikinimo ceremonijas, nes įmonė turi didžiulę įvairių laidotuvių organizavimo patirtį. Jos komandai buvo patikėtos ne vieno Klaipėdos miestui nusipelniusio garbės piliečio laidotuvės.

Įmonei patikimos ir žinomų žmonių laidotuvės

Ši įmonė rūpinosi ir liepą amžinybėn iškeliavusio legendinio aktoriaus, Klaipėdos miesto garbės piliečio Vytauto Paukštės laidotuvėmis, kurios buvo organizuojamos dviejuose miestuose. Su šviesaus atminimo aktoriaus urna buvo galima atsisveikinti Klaipėdos dramos teatro Didžiojoje salėje, o laidotuvės vyko Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Velionio dukra Ada Paukštytė pripažino, kad „Aternos“ komandos atsakomybė, suteiktų paslaugų kokybė ir itin empatiškas požiūris į artimuosius padėjo sumažinti įtampą sunkią netekties akimirką.

„Patikimi paslaugos teikėjai bei jų nepriekaištingai suteiktos paslaugos palengvino mūsų šeimos ir artimųjų išgyvenimus. Maloniai nustebome, nes anksčiau nebuvome matę, kaip papuošiama urnos laidojimo vieta – tai buvo subtilu, gražu ir estetiška. Esame dėkingi „Aternos“ kolektyvui už nuoširdų rūpestį mums sunkiu metu", - su dėkingumu kalbėjo A. Paukštytė.

„Aterna“ priklauso įmonių grupei, kuri laidojimo namus valdo visuose didžiausiuose Lietuvos miestuose, todėl laidotuvių organizavimas per kelis miestus vyksta itin sklandžiai, paprastai ir kokybiškai.

„Paskutiniu metu jaučiame išaugusį klientų poreikį laidotuves organizuoti per kelis miestus. Turime visas galimybes tai atlikti perimdami visus organizacinius darbus, kad artimieji, užuot rūpinęsi laidotuvių reikalais, galėtų susitelkti į patį atsisveikinimą. Be to, paslaugos pasirinkimas iš vienų rankų skirtinguose miestuose užtikrina mažesnius laidotuvių kaštus nei tokias paslaugas užsakant iš atskirų paslaugų teikėjų“, - sako S. Taurienė.

ate

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder