Saules baterijos

Seime - siūlymas neriboti komercinių saulės parkų galios iki 2 GW

Konstituciniam Teismui (KT) praėjusią savaitę paskelbus, kad komercinių saulės parkų galios ribojimas iki 2 gigavatų (GW) nenustatant pradėtų projektų plėtros reguliavimo prieštarauja Konstitucijai, Seimui ketvirtadienį ketinama pateikti dar šių metų sausį įregistruotas pataisas, kuriomis siūloma naikinti tokį pernai įstatymu įtvirtintą ribojimą. 

Tokias Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pataisas Seime metų pradžioje įregistravo valdantiesiems priklausantys liberalai Andrius Bagdonas, Viktoras Pranckietis ir Romualdas Vaitkus bei du opozicijos atstovai – Lukas Savickas bei Algirdas Butkevičius. 

Jeigu Seimas po pateikimo pataisoms pritartų, toliau jas svarstytų kitų metų pavasarį. 

Po KT sprendimo energetikos ministras Dainius Kreivys tikino, kad ministerija žada atsižvelgti į KT sprendimą ir tolesnį saulės ir vėjo energetikos plėtros reguliavimą numatyti įstatymu į jį perkeliant vasarį priimtą Vyriausybės nutarimą.

Pernai birželį priimtos pataisos nustatė, kad komercinių saulės parkų suminė įrengtoji galia negali viršyti 2 GW, o ją pasiekus neišduodami leidimai prijungti jas prie tinklo. Dėl to naujų projektų vystytojai laikinai buvo priversti juos stabdyti.

Tuo metu vasario 1 dieną priimtas Vyriausybės nutarimas su tam tikrais apribojimais leido tolesnę komercinių saulės parkų plėtrai viršijus 2 GW ribą. Tačiau, pasak KT, jis taip pat prieštarauja Konstitucijai, nes yra priešingas įstatymo pataisoms, bet to, jėgainių plėtra viršijus nustatytus ribojimus taip pat turėjo būti apibrėžta įstatymu. 

Pataisomis komerciniams saulės parkams buvo nustatyta maksimali 2 GW galia, o kartu su gaminančiais vartotojais – 4,4 GW. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder