Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas apsispręs dėl vaiko priežiūros išmokų ir papildomo uždarbio

Mažiausia vaiko priežiūros, motinystės ir tėvystės išmoka galėtų didėti nuo 276 eurų iki 368 eurų. Taip pat asmenys, gaunantys minimalią arba maksimalią vaiko priežiūros išmoką, galėtų papildomai užsidirbti daugiau, nei šiuo metu numatoma teisės aktuose. Šiais klausimais Seimo socialinių reikalų ir darbo komitetas ketina apsispręsti trečiadienį.

„Komitete apsispręsime dėl siūlymo ne tik didinti minimalią išmoką nuo 276 iki 368 eurų, bet ir keisti lubas mažiausias ir didžiausias vaiko priežiūros išmokas gaunantiems tėvams, kurios apriboja tai, kiek papildomai gyventojai gali užsidirbti“, – sako Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis.

Pasak jo, dabar minimalią vaiko priežiūros išmoką gaunantys asmenys gali papildomai užsidirbti 6 eurus. Užsidirbti daugiau neskatinami ir gaunantys maksimalią išmoką – juos apriboja taikomos lubos, dėl kurių, užsidirbus daugiau, išmoka mažinama.

Siūloma pakeisti lubas taip, kad minimalią paramą gaunantys tėvai galėtų papildomai užsidirbti ne 6, o 546 eurus, o maksimalią – vietoje 1500 eurų galėtų papildomai užsidirbti daugiau nei 7000 eurų.

Siūloma, kad tiek išmokų dydžio, tiek papildomo uždarbio lubų pakeitimai galėtų įsigalioti nuo š. m. liepos 1 d.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder