Skaičiai parodė pelningiausius Lietuvos verslus

(1)

Iki šiol veiklos ataskaitas pateikusių Lietuvos įmonių rezultatų analizė rodo, kad praėjusiais metais pelningai dirbusios bendrovės kartu uždirbo apie 12,4 mlrd. eurų pelno iki mokesčių.

Pelningiausių įmonių sąrašo viršuje yra apdirbamosios gamybos, informacinių technologijų ir telekomunikacijų bei prekybos sektorių bendrovės, rodo Registrų centro analitikų duomenys.

Nuostolingai dirbo beveik ketvirtadalis už veiklą atsiskaičiusių įmonių - jų ikimokestiniai nuostoliai siekė apie 1,9 mlrd. eurų, o dar beveik trečdalis nedeklaravo nei pelno, nei nuostolių.

Preliminariais duomenimis, jų apyvarta 2023 metais siekė 129 mlrd. eurų.

Šie skaičiai atspindi iki liepos ataskaitas pateikusių bendrovių, kurių tuo metu buvo apie 115 tūkst., rezultatus.

Dalis didelių įmonių dar nėra pateikusios savo finansinių ataskaitų, tad pelningiausių ar didžiausią apyvartą fiksavusių įmonių sąrašai dar gali keistis. Be to, į statistiką neįtraukti rafinuotų naftos produktų gamybos įmonių veiklos rezultatai.

Vertinant bendrovių ataskaitas matyti, kad didžiosios daugumos jų (80 proc.) vidutinis darbuotojų skaičius per metus nepasikeitė. Jis augo 16-oje proc., o mažėjo - 13-oje proc. įmonių.

Registrų centro vertinimu, praėję metai Lietuvos bendrovėms buvo stabilūs.

„Praėjusių metų įmonių finansiniai rezultatai byloja, kad nepaisant pasitaikiusių iššūkių, daugumai bendrovių pavyko auginti pajamas ir uždirbti pelno ar bent jau nepanirti į nuostolius“, - teigia centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Nepaisant iššūkių, daugumai bendrovių pavyko auginti pajamas ir uždirbti pelno ar bent jau nepanirti į nuostolius.

Viešai prieinamos jų ataskaitos suteikia galimybę potencialiems ir esamiems verslo partneriams, analitikams ir visuomenei susipažinti su verslo finansiniais rezultatais ir veiklos perspektyvomis.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder