Smiltynės jachtklube planuojama įrengti elektromobilių įkrovimo aikšteles

Šių metų sezoną Smiltynės jachtklubo uostas kaip ir pernai pradėjo dar gerokai prieš Velykas. Pirmas laivas į vandenį buvo nuleistas kovo 30 dieną ir sezonui pasiruošta anksčiau nei prieš mėnesį.

Pasak Smiltynės jachtklubo uosto projektų vadovo Pauliaus Šniaukos, vis dėlto pagrindinis laivų judėjimo pikas paprastai kasmet būna gegužės vidury, nors pats procesas prasideda anksčiau. 

Mokestis už laivų stovėjimą ir aptarnavimą didėja apie 15-20 proc. ir didės ateityje.

Viskas priklauso nuo oro sąlygų. Kai tik atsiranda saulėtų dienų, mažiau vėjo, laivų savininkai suskumba leisti laivus į vandenį. Jų daugėja, jachtklubas taikosi prie tokių įpročių, prie tokių klientų poreikių.

„Mokestis už laivų stovėjimą ir aptarnavimą didėjo ir didės ateityje, nes auga išlaikymo kaštai, norisi investuoti daugiau, išlaikyti paslaugų kokybę ir konkurencingumą. Visuose Lietuvos uostuose tie mokesčiai didėja. Šie metai nebus išimtis ir pas mus, didės apie 15-20 procentų“, - teigia P. Šniauka.

Vietos laivams mažoka

P. Šniaukos manymu, kaip ir kiekvienais metais, jachtklubo uostas ir šiemet bus visiškai užpildytas. Jis gali priimti apie 70 laivų, priklausomai nuo jų dydžio. 

„Kiek galime, tiek laivų ir priimame. Kaip ir anksčiau, esame sudarę sutartis. Kol kas naujiems laivams vietos lieka mažokai, nebent stovėjimui tam tikrą ribotą laiką. Žinoma, laivai migruoja ir kartkartėmis laisvų vietų atsiranda, bet yra eilė“, - sako P. Šniauka.

Paklaustas, ar dabar būtų galima jachtklube pasistatyti 8 metrų ilgio laivelį, jis atsakė, kad galėtų priimti bent jau mėnesiui, dviem. Pasak jo, vietos bus maždaug iki birželio vidurio, o paskui dėl laivų, turinčių sutartis, jos bus mažiau.

Šiuo metu jachtklube visi laivai yra lietuvių. Pasak P. Šniaukos, jų kokybė gerėja, ilgis didėja. Jis pastebi labai didelį kokybinį laivyno šuolį. Vasarą kelioms dienoms ar porai savaičių atvyksta ir užsieniečiai: švedai, vokiečiai, estai, latviai. Netrukus pirmieji jų turėtų jau pasirodyti. Tikimasi jų šiemet sulaukti daugiau nei pernai.

Gyvenimas jachtklube kitoks

Sezono metu jachtklube visiškai kitas ir kur kas romantiškesnis gyvenimas nei mieste. „Žmonės, kurie turi savo laivus, kurie yra atsidavę tam pomėgiui, sako, kad jų tikrasis gyvenimas prasideda tada, kai su keltu persikelia į Smiltynę. Pas mus čia romantika ir laisvė. 

Yra išlikusios tradicijos, regatų laukia ne tik laivų savininkai, bet ir praeinantys žmonės“, - gyvenimą jachtklube apibūdino P. Šniauka.

Jachtklubo viešbutis jau priiminėja klientus savaitgaliais. Jame yra 66 kambariai, gali būti apgyvendinta apie 250 žmonių. Beje, jis nebuvo uždarytas ir žiemą. Savaitgaliais pradėjo veikti restoranas „Caca“ ir tiekia pusryčius viešbučio svečiams. Šiltėjant orams, greičiausiai nuo birželio jis jau dirbs kiekvieną dieną.

Vasarą viešbutyje būna užimtos visos vietos. Pasak P. Šniaukos, nuo Joninių iki Žolinių būna pats darbymetis.

Kai kurie buriuotojai gyvena laivuose. Jeigu atvyksta didesnė kompanija, ne visi žmonės telpa laive, tai jie ir tie, kurie atvažiuoja su šeimomis, pasiima kambarius viešbutyje. Dabar populiaru gyventi laive ir turėti pasiėmus kambarį tam atvejui, jeigu subjurtų oras arba sušlubuotų sveikata.

Daugiau dušų

Pernai jachtklube buvo remontuojamos bendrų erdvių patalpos. Yra nauji dušai, jų ir sanitarinių mazgų jau daugiau. Atidaryta viešo naudojimo skalbykla. Yra įrengta nauja patalpa kajutkompanija, t. y. darbo erdvė su virtuvėle. Šiuo metu tvarkomos sūpynės.

„Kiekvienais metais stengiamės atnaujinti infrastruktūrą, pasiūlyti daugiau vandens ir elektros taškų. Planuojame per šiuos ir ateinančius metus įrengti elektromobilių įkrovimo aikšteles. Šiuo metu jau vyksta jų planavimo darbai. Nuolatos stengiamės pagerinti paslaugų kokybę ir jas plėsti“, - sako P. Šniauka.

Paklaustas, koks didžiausias jo rūpestis šiuo metu, jis atsakė: „Uoste mes visą laiką esame susirūpinę dėl daugybės dalykų. Norisi, kad ir gamta mūsų neskriaustų, turiu omenyje uraganinius vėjus ir traukūną. Tikimės, kad šiemet nebus sausrų, kad pas mus bus žalia ir jauku, kad vasara bus graži. Norisi sulaukti daugiau svečių iš užsienio.“

Pernai metų sezoną P. Šniauka vertina kaip gana stabilų. Sezonas buvo vienas iš ilgesnių, paskutinis laivas iš vandens ištrauktas gruodžio 6 d. Žiemos mėnesiai buvo gana neramūs, audringi, bet pavyko išsisukti be didesnių nuostolių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder